Anasayfa / Mobil Teknolojiler / Yeni AirPods 2 Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Yeni AirPods 2 Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Apple’ın günümüz kablosuz kulaklıkları arasında hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan cihazı AirPods, anlaşılan o ki bir sonraki nesil versiyonu olacak olan AirPods 2 ile bizleri şaşırmayı hedefliyor. Zira bugün ortaya çıkan bir patent dosyası yeni AirPods 2 kablosuz kulaklığının kritik bir özelliğini gözler önüne serdi.

Gelişmiş yeni AirPods 2 özelliği!

ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi kaynaklı ortaya çıkarılan yeni Apple patent dosyasıyla beraber, yeni ve gelişmiş kablosuz kulaklık AirPods 2’nin özellikleri de gözler önüne serilmiş oldu.

Ele geçirilen patent dosyasıyla beraber ortaya çıkan özellikler arasından bir tanesi çok dikkat çekti. Zaten çok iyi olan AirPods deneyimini çok daya iyi bir hale getirecek olan bu yeni özelliğin adı ise kısaca “Ses maskeleme”.

Temel anlamda bu yeni özellik bir kişinin bulunduğu çevredeki sesi mümkün olduğunca çok engelleyerek, müzik deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor. Ancak büyük bir fark ile. Yeni AirPods 2 de er alan yeni bir yonga ile kişinin dinlediği müziğe göre çevredeki sesler engellenebilecek veya geçişine izin verilebilecek.

Örneğin, doğa sesleri odaklı dinlendirici bir müzik dinlediğinizi varsayalım. Yeni AirPods 2 bu müziği analiz ederek, çevrenizde bulunan (kuş sesleri vb.) müzik deneyimini iyileştirmeye yardımcı olacak seslerin geçişine izin verecek, diğer sesleri ise engelleyecek. Dolayısıyla sizin müzikten aldığınız deneyim en üst noktaya taşınmış olacak.

Kaynak : Shifdelete

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

Apple 10. Yılına özel olarak iPhone X tanıttı. İşte özellikleri

Apple 10. yılında alışılmışın dışına çıkarak tamamen yeni bir ürün olan iPhone X 'i nihayet resmi olarak tanıttı. iPhone X özellikleri ve fiyatı bakımından dikkat çekiyor. İşte ilgili ve merak ile beklediğiniz tüm soruların yanıtı haberimizde!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir