SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Yahoo’ dan Flickr Yenilikleri

Yahoo’ dan Flickr Yenilikleri
Bu haber 21 Mayıs 2013 - 8:47 'de eklendi ve 734 kez görüntülendi.

Yahoo bir süredir üzerinde çalıştığı Flickr yenileme çalışmalarında önemli bir aşama kaydetti. Yahoo CEO’ su Marissa Mayer’ in de Mart ayından bu yana üzerinde durduğu konu üzerinde yapılan çalışmalar sonunda meyvesini verdi ve dün New York’ ta gerçekleştirilen bir etkinlikte tanıtılan özellikler ile Flickr artık bambaşka bir hale bürünmüş.

 

flickr-yahoo-nyc

Flickr’ ın yeni görüntüsünde daha önceleri benimsenmiş olan geniş beyaz alanlara sahip tasarımdan büyük resimlerle doldurulmuş, renkli bir görünüme geçiş gözleniyor. Dış görüntü dışında kullanımda da yenilikler gözleniyor. En önemli değişiklik kullanım alanının genişletilmesi ile gerçekleşti. Artık Flickr kullanıcıları 1 terabayt alana sahip olabilecekler. Bu da 500 bin üzeri resim demek. Yahoo yetkililerinden Adam Cahan etkinliklerde yaptığı açıklamalar ile yeni tasarım ve özelliklerin gereklilikleri üzerinde durdu. Kullanıcılara sunulan 1 terabayt’ lık alanın rakiplerinden 70 kat fazla olduğunu belirten Cahan, kullanıcıları artık resimlerini kesme, biçme gereksinimleri, alan yaratmak için resim silme zorunlulukları gibi kısıtlamalardan kurtarmak zorunda olduklarını bu yüzden böyle bir yeniliğe gidildiğini açıkladı.

flickr-ana-sayfa

Bu yeniliğin yanında Flickr artık 1080p 3 dakikalık videolar da barındıracak. Android platformu için iOS’ dakine benzer yeni bir uygulama geliştirildi ve PlayStore’ den indirilebiliyor. Hesap planları da değiştirildi. Artık büyük yüklemelerde kullanılan “Ad Free – reklamsız” hesaplar yıllık $49,99 karşılığı alınabiliyor. Yeni hesap türlerinden biri de Dublr hesabı. Dublr hesabı ile 1TB resim ve 2TB video yüklenebiliyor, fiyatı ise yıllık $499,99.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER