SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

XBox One Çıkış Tarihi Açıklandı

XBox One Çıkış Tarihi Açıklandı
Bu haber 04 Eylül 2013 - 16:32 'de eklendi ve 751 kez görüntülendi.


Microsoft XBox One çıkış tarihini açıkladı. XBox One çıkış tarihi olarak 22 Kasım belirlendi. Sony Play Station 4 için tarih belirledikten bir kaç hafta sonra yapılan bu açıklama misilleme olarak algılanabilir.

XBox One’ ı ne zaman raflarda göreceğimize dair sorulan sorulara bu güne kadar kaçamak cevaplar vermeyi tercih eden Microsoft sadece Kasım ayından bahsediyordu. Ancak Sony’ nin PS4 için yaptığı 15 Kasım ABD ve 29 Kasım Avrupa pazarına giriş açıklamalarından sonra Microsoft da kesin tarihi belirledi ve XBox taraftarlarının ızdıraplı bekleyişine bir son verdi.

Sony’ nin ABD satışlarından bir hafta sonra ve Avrupa satışlarından bir hafta önce piyasaya sürülecek olan XBox One‘ ın bu politikası rakibi karşısında önemli bir avantaj getirebilir. Zira XBox 22 Kasım’ da 13 ülkede birden satışa sunulacak. XBox One’ ın satışa ilk sunulacağı ülkeler şu şekilde : Avusturalya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Meksika, Yeni Zellanda, İspanya, İngiltere ve ABD. Diğer ülkeler ise 2014 yılını beklemek zorunda kalabilir.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER