Anasayfa / Bilgisayar / Windows 9, Nisan’ da Tanıtılabilir

Windows 9, Nisan’ da Tanıtılabilir

Geçtiğimiz günlerde sızan bazı raporlara göre, Microsoft Windows 9 işletim sistemini Nisan ayında gerçekleştirilecek “Build” konferansı ile birlikte gün yüzüne çıkarabilir.

Microsoft Bloglarından birisinde paylaşımlarda bulunan Paul Thurrott firmanın Windows 9 işletim sistemini Threshold kod adı ile Nisan 2015 tarihinde piyasaya süreceğini iddia etmişti. Bu tarih henüz Windows 8 çıkalı 3 yıl bile olmamışken şaşırtıcı olurken, yeni işletim sisteminin Windows 8 üzerine köklü değişiklikler meydana getireceği ve eleştiri toplayan bazı Windows 8 özelliklerinin iyileştirileceği haberi beklentileri arttırıyor. Blog yazarının raporu şu şekilde devam ediyor : Microsoft Windows 8 ile bıraktığı fiyasko izlenimini uzakta bırakmak için Windows 8 ismini bir kenara bırakıp, yeni sürümü Windows 9 adıyla isimlendirmeyi planlıyor. Tabii bu değişebilir ancak şu anki düşünceleri böyle.

Bütün bu değişiklere neden olacak Threshold güncellemesinin sunacağı yeniliklerden bazılarının Windows Başlat menüsüne kesin dönüş yapılması ve masaüstünde çalışan Metro arayüzü olması raporlardan sızanlar arasında. Thurrott yazısında Microsoft’ un özellikle Metro arayüzü üzerinde titizlikle çalıştığını ve kesin olmamakla birlikte masaüstünde çalışan pencere modunun bu çalışmada denendiğini de belirtiyor.

2014 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan geliştiricilere konferansı Windows Phone ve Xbox üzerinde yoğunlaşması beklenirken, yeni bir işletim sisteminin duyurulması konferansı bambaşka bir havaya büründürebilir.

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

Raspberry Pi ile Erken Deprem Uyarı Sistemi Kurulabilecek

Raspberry Pi devamı olan ve Kickstarter üzerinden fonlamaya sunulan Raspberry Shake 4D, piyasadaki binlerce dolarlık cihazlara karşı başarılı bir erken uyarı sistemi olabilecek. Raspberry Shake 4D ile depremlere karşı erken uyarı sistemi kurulabiliecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir