SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Windows 10 Creators Güncellemesi Alamayacak Bilgisayarlar

Microsoft, Windows 10 Creators Güncellemesini henüz sunmadan bu güncellemeyi alamayacak olan bilgisayarları belirledi. Ekstra donanım sürücüsü desteğine ihtiyaç duyan ve iyi bir deneyim sunmayacak bilgisayarlar güncelleme alamayacak.

Windows 10 Creators Güncellemesi Alamayacak Bilgisayarlar
Bu haber 20 Temmuz 2017 - 12:49 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.


Microsoft tarafından alınan son karar Intel Atom Clover Trail işlemciye sahip bilgisayar sahiplerini oldukça üzecek. Şirket, bu bilgisayarların windows 10 Creators Güncellemesi desteğini maalesef sonlandırmış durumda.

Intel Atom bilgisayarlara Windows 10 güncellemesi yok!

Microsoft, özellikle Windows 8 döneminde piyasada oldukça yaygınlaşan Intel Atom Clover Trail çipli cihazlar için Windows 10 güncellemesini ücretsiz olarak sunmuştu. Bu sayede tablet ve dizüstü hibritlerinin güncel kalması planlanıyordu. Öte yandan Microsoft, resmi olarak bu bilgisayarlar için desteğin sonlandırıldığını duyurdu.

17-07/20/intel-atom-clover-trail-windows-10-destek-sdn-02.jpg

Şirket, son Windows 10 özellik güncellemesi olan Creators Güncellemesi için bu bilgisayarların ekstra donanım desteğine ihtiyaç duyduğunun altını çiziyor. Intel tarafından da desteklenmediği ifade edilen sistemlerin, gerekli sürücü desteğini de alamaması dolayısıyla potansiyel performans sorunları yaşatacağı ve iyi bir deneyim sunmayacağı belirtilmekte.

Intel Clover Trail cihazlar bu anlamda sadece Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile kısıtlı kalmış olacak. Microsoft bu güncellemeyi almış belirli cihazlara Ocak 2023’e kadar güvenlik güncelleştirmeleri sunmaya devam edileceğini vurguluyor. Bu tarihin aynı zamanda Windows 8.1 için uzatılmış destek tarihi olduğunu da not olarak düşelim.

 

Kaynak: Shiftdelete


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER