SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Windows 10 artırılmış gerçekliğinizi yaratma imkanı sunuyor

Geçtiğimiz hafta Microsoft, Windows 10 için yeni güncellenmiş hologramlar yayınladığını açıkladı.

Windows 10 artırılmış gerçekliğinizi yaratma imkanı sunuyor
Bu haber 12 Nisan 2017 - 21:11 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

Hologram uygulaması bir süredir kullanılıyor, fakat hafızada fazla yer kapladığı için bu uygulamadan istenilen verim alınamıyordu. Bununla birlikte yeni yayınlanan güncellemede kendi uzayınızı yaratabileceğiniz hologramlar artık fazla yer kaplamıyor.

Microsoft’un yeni duyurduğu hologram uygulaması Windows Mixed Reality Portalı için özel içerikler oluşturmanıza olanak sağlıyor. Kullanıcılar bu uygulama ile portala kendi seçtikleri hologramları yerleştirip kendi üç boyutlu evrenini oluşturabiliyor. Örneğin, Mixed Reality ortamında astronot üzerinde bir köpek hologramı oluşturmanız mümkün. Hologramları yerleştirdikten sonra onları hareket ettirebilir, yeniden boyutlandirabilir ve normal bir pencerede ki gibi onları istediğiniz yere yerleştirebilirisiniz.
Uygulamanın bazı özelikleri ise şöyle; Uygulamanın yeni karekterleri hayvanlar, eğlenceli mobilyalar dahil olmak üzere geniş bir hologram yelpazesine sahip. Uzayda hologram yerleştirebilir, hareket ettirebilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz. Hologramları değiştirmek için sesli komutlar kullanabilirsiniz, Hareket eden ve ses çıkaran hologramlarla oyun oynayabilirsiniz. Windows 10 Mixed Reality’I windows mağazalarından indirebilirsiniz

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER