Anasayfa / Oyun Dünyası / Windows 10 artırılmış gerçekliğinizi yaratma imkanı sunuyor

Windows 10 artırılmış gerçekliğinizi yaratma imkanı sunuyor

Hologram uygulaması bir süredir kullanılıyor, fakat hafızada fazla yer kapladığı için bu uygulamadan istenilen verim alınamıyordu. Bununla birlikte yeni yayınlanan güncellemede kendi uzayınızı yaratabileceğiniz hologramlar artık fazla yer kaplamıyor.

Microsoft’un yeni duyurduğu hologram uygulaması Windows Mixed Reality Portalı için özel içerikler oluşturmanıza olanak sağlıyor. Kullanıcılar bu uygulama ile portala kendi seçtikleri hologramları yerleştirip kendi üç boyutlu evrenini oluşturabiliyor. Örneğin, Mixed Reality ortamında astronot üzerinde bir köpek hologramı oluşturmanız mümkün. Hologramları yerleştirdikten sonra onları hareket ettirebilir, yeniden boyutlandirabilir ve normal bir pencerede ki gibi onları istediğiniz yere yerleştirebilirisiniz.
Uygulamanın bazı özelikleri ise şöyle; Uygulamanın yeni karekterleri hayvanlar, eğlenceli mobilyalar dahil olmak üzere geniş bir hologram yelpazesine sahip. Uzayda hologram yerleştirebilir, hareket ettirebilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz. Hologramları değiştirmek için sesli komutlar kullanabilirsiniz, Hareket eden ve ses çıkaran hologramlarla oyun oynayabilirsiniz. Windows 10 Mixed Reality’I windows mağazalarından indirebilirsiniz

 

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

İşte EA Games’in ücretsiz olacak oyunları

EA Access ve Origin Access üyeliğine sahip kullanıcılara müjde. EA Games’in popüler iki FPS oyunu Battlefield 1 ve Titanfall 2 üyelik sahibi kullanıcılar için artık ücretsiz hale geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir