SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Twitter ve Onaylı Hesap Nasıl Yapılır?

Twitter ve Onaylı Hesap Nasıl Yapılır?
Bu haber 22 Nisan 2013 - 9:54 'de eklendi ve 5.770 kez görüntülendi.


Twitter profilinde mavi rozet ile gösterilen bir işaret o profilin onaylanmış olduğunu gösterir. Onaylanmış hesaplar o hesaba ait kimliğin doğru olduğunu gösterir. Böylece profil ziyaretçilerinin daha kaliteli ve güvenilir bir kaynağa erişmiş olduklarından emin olmasını sağlar.

twitter-rozet

 

 

Twitter’ da hesap onaylatmak düşünüldüğü kadar kolay bir işlem değil. Özellikle kişisel bir profil sayfanız varsa twitter‘ ın bunu onaylı hesap yapması neredeyse imkansız. Hesaplar genellikle sistem tarafından onaylı hale getirilir. Tanınmış profile sahip, güvenilir ve aktif sayfalar bu şekilde hiç bir çaba göstermeden onaylanabilir. Twitter destek bölümünde yazılana göre ise hesap onayı için gerekli olanlar, 15.000 üzeri takipçi ve aktif bir web sitesi ile aktif kullanılan bir twitter profili. Ancak bunlar da yeterli olmayacaktır çünkü resmi açıklamaya göre standart profiller kesinlikle onaylanmayacak. Sadece müzik, oyunculuk, moda, yöneticilik, politika, din, gazetecilik, medya, reklam, işletmecilik gibi alanlardaki önemli hesaplar onaylanacak ve onaylama için başvuru kabul edilmiyor.

Hesap onaylamanın başvurular ile ilgisi olmadığı, onaylanacak profilleri kendilerinin belirlediğini söyleyen twitter destek biriminden alınan bir ip ucundan bahsedelim. Eğer aktif bir web siteniz var ise ve bu siteye profilinizi bağlarsanız hesabınızın onay alması daha hızlı olacaktır. Bunu yapmak için web sitenize bir takip butonu koymanız yeterli olacaktır.

twitter-onaylı-hesap

Konuyu sona erdirmeden bir uyarıda bulunayım, onaylanmış hesapları rozetten anlıyoruz ancak bu rozet sadece profil sayfasının sağ üst köşesinde bulunur. Bazı kötü niyetli kişiler bu rozeti sayfa içerisinde veya arka plan olarak kullanarak hesaplarını onaylanmış olarak göstermeye çalışıyor. Bu türden hesaplar twitter tarafından yakalandığı takdirde anında kapatılıyor.

 


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
 • mehmet kaya ;

  istoyorum gerçek

  8 Eylül 2013 13:58

  Warning: Illegal string offset 'max_depth' in /home/teknointernet/public_html/wp-content/themes/wpHaberV3/functions.php on line 537
 • bir dost ;

  Öncelikle merhabalar
  Bu haber tüm blog sitelerine gönderiliyor.
  Twitter onaylı twiter hesap başvurusu için.
  https://support.twitter.com/forms/verification adresinden veya https://verification.twitter.com
  onaylı hesap için başvuru yapılabiliyor. 10 gün içinde mail geliyor. Başvuru mailide twitter hesap mailinize geliyor.
  Bu linkler bazı hesaplarda açılabiliyor. Reklam verilen twiter hesaplarında veya ilk açılan 2009 kayıtlı twitter hesaplarında. Panelde reklam kısmı açık olması gerekiyor. İstenilen her kişinin onay başvuru yapabılabilir.
  Tüm twitter bloglara ve sosyal medya ajanslara gönderiliyor. İyi bir metin yazılıp paylaşılmasını istiyoruz. İyi günler.

  23 Mayıs 2015 04:36

  Warning: Illegal string offset 'max_depth' in /home/teknointernet/public_html/wp-content/themes/wpHaberV3/functions.php on line 537
  • Bir arkadaşın ;

   Hocam o sistem kaldırıldı artık,anlayacağınız başvuru devri bitti.Artık twitter kendi seçiyor

   29 Ağustos 2015 13:36

   Warning: Illegal string offset 'max_depth' in /home/teknointernet/public_html/wp-content/themes/wpHaberV3/functions.php on line 537
 • POPÜLER FOTO GALERİLER
  SON DAKİKA HABERLERİ
  İLGİLİ HABERLER