SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, sabotaj yaptığını açıkladı

Elon Musk, bir çalışanının terfi alamadığı için sabotaj yaptığını açıkladı. Musk, konuyla ilgili soruşturma yürütüleceğini de söyledi.

Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, sabotaj yaptığını açıkladı
Bu haber 20 Haziran 2018 - 10:13 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.

Elektrikli araç üreten Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, bir çalışanını firmaya “büyük bir sabotaj” yapmakla suçladı.

BBC’nin haberine göre Musk, personele gönderdiği e-postada, ismini açıklamadığı bir çalışanın, imalat işletim sisteminde kodlama değişikliği yaptığını ve hassas veriyi üçüncü taraflara gönderdiğini söyledi.

Musk, çalışanın istediği terfiyi alamadığı gerekçesiyle şimdiye kadar yaptığını kabul ettiği şeylerin oldukça kötü olduğunu ve konuyla ilgili soruşturma yürütüleceğini açıkladı.

Elon Musk, e-postada “Bildiğiniz gibi Tesla’nın yok olmasını isteyen organizasyonlara ait uzun bir liste var” sözlerine yer verdi.

Musk, personele gönderdiği bir başka e-postada da pazar günü Tesla fabrikasında küçük çaplı bir yangın çıktığını, çok büyük hasara neden olmayan yangına hızla müdahale edildiğini bildirdi.

SAHTE KULLANICI ADIYLA VERİLER ÇALMIŞ

Elon Musk’ın açıklamalarına bakılırsa Tesla’nın içerisinde yer alan sabotajcının sahte bir kullanıcı adı kullandığını ve Tesla’nın üretimde kullandığı işletim sisteminden önemli ve büyük boyutlarda veriyi bilinmeyen dış kaynaklara aktardığını öğreniyoruz.

Motor1 TR’nin haberine göre Musk, çalışanlarından önümüzdeki haftalarda normalden daha fazla dikkatli olmalarını istemişti. Zira şu günlerde Tesla, Model 3 üretimini artırması ile gündeme geliyor ve rakibi olan birçok firmanın da yakın takibinde.

Musk, geçen hafta da neredeyse 15 yıl önce kurulduğundan bu yana yıllık kazanç ilan etmeyen şirketin yeniden yapılandırılması çerçevesinde Tesla’nın iş gücünde yüzde 9’luk bir küçülmeye gidileceğini duyurmuştu.

Tesla’nın 2018’in ilk çeyreğinde 710 milyon dolar zarar ettiği açıklanmıştı.

AA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER