Anasayfa / Mobil Teknolojiler / Spotify Başarısını İkiye Katladı

Spotify Başarısını İkiye Katladı

Spotify tarafından bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte şirketin tam olarak 60 milyon ücretli üyesinin olduğu belirtildi. Yani Spotify Premium kullanan tam 60 milyon kişi bulunuyor. Bu da Apple’ın Apple Music servisinin tam iki katı bir sayıya eriştikleri anlamına geliyor.

Spotify’ın büyük başarısı!

Spotify’ın ülkemizde aylık ücretinin 13.99TL, Apple Music servisinin ise aylık 9.99 TL olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Yurt dışında ise durum değişiyor ve iki servisin de en yüksek üyelik ücreti 9.99 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Spotify kullanıcılarına ilk 30 gün ücretsiz deneme sürümü ile birlikte tamamen ücretsiz ama reklamlı bir hizmet sağladığını da hatırlatalım. Apple Music ise 90 günlük deneme süresinin ardından kesinlikle para ödemenizi gerektiriyor.

Spotify’ın Premium servisine üye olduğunuzda ise reklamlardan tamamen kurtuluyor, istediğiniz şarkılar arasında rahatça geçiş yapabiliyor ve her şarkıyı sorunsuzca dinleyebiliyorsunuz.

Son olarak Spotify’ın geçtiğimiz Mart ayında yaptığı açıklamada 50 milyon ücretli üyeye sahip olduğunu belirttiğini, aradan geçen dört aylık sürede üyelerine 10 milyon kişiyi daha katmayı başardığını da belirtelim.

Spotify kullanıcı sayısı 140 milyonu geçti!

Geçtiğimiz yıl 100 milyon kullanıcıya hizmet vermekte olan çevrimiçi müzik servisi, 1 yıllık süre içerisinde yüzde 40 büyüme gerçekleştirerek kullanıcı sayısını 140 milyon seviyesine ulaştırmayı başardı.

50 milyondan fazla ücretli aboneye sahip olan ve bu sayede 27 milyon ücretli abonenin yer aldığı Apple Music servisini ikiye katlayan Spotify, bünyesinde 30 milyondan fazla şarkı bulunduruyor.

Diğer müzik servislerinin aksine Spotify’ın kullanıcılara uygun fiyata servisi deneme şansı sunmasının, kullanıcıların ilgisini çok daha kolay çekmesini sağladığı düşünülüyor.

 

Kaynak : Shiftdelete

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

İşte Beklenen iPhone 8 ve Galaxy S8 değerlendirmesi

Apple’ın düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni amiral akıllı telefonu iPhone 8 ile birçok farklı yeniliğe imza attı. İşte iPhone 8 ile Samsung’un sınırları zorlayan telefonu Galaxy S8 tarafsız karşılaştırması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir