Anasayfa / Mobil Teknolojiler / Sony Xperia Z’ ye Google Nexus Ayarı

Sony Xperia Z’ ye Google Nexus Ayarı

Geçtiğimiz haftalarda duyurulan Sony‘ nin Android cihazı Xperia Z ile ilgili Sony destekli bazı resmi olmayan kaynaklar yeni iddialarda bulundu. İddialara göre Sony Xperia Z ile bir yenilik daha deneyecek ve cihazın Google Nexus destekli LTE donanıma sahip bir versiyonu üzerinde çalışacak.

Xperia Z’ nin Nexus versiyonu olarak adlandırdığımız bu cihazın Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine yükseltilmesini bekleniyor. Bununla birlikte sadece söylenti dahi olsa Android 4.3′ e geçiş te mümkün deniyor. Bir diğer söylenti ise Sony Xperia Z Nexus‘ un su ve toz koruyucu ile üretileceği yönünde.

Temmuz ayında resmi olarak tanıtılması beklenen cihazın tahmini piyasa fiyatı ise $599. Google Play Store üzerinden satışa sunulacağı tahmin edilen Sony Xperia Z Google Nexus, Samsung Galaxy S4 ve HTC One’ dan sonra Nexus olarak üretilen cihazlar kervanına katılmış olacak.

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

İşte Beklenen iPhone 8 ve Galaxy S8 değerlendirmesi

Apple’ın düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni amiral akıllı telefonu iPhone 8 ile birçok farklı yeniliğe imza attı. İşte iPhone 8 ile Samsung’un sınırları zorlayan telefonu Galaxy S8 tarafsız karşılaştırması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir