SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Samsung’ dan Şikayetlere Yanıt

Samsung’ dan Şikayetlere Yanıt
Bu haber 04 Mayıs 2013 - 13:45 'de eklendi ve 851 kez görüntülendi.

Samsung Galaxy S4′ te en çok şikayet edilen konulardan birisi Android işletim sisteminin ve uygulamaların 8 GB alan kapsaması oldu. Bundan dolayı 16 GB Galaxy S4 sahibi olanlar kendi medyaları için sadece 8 GB kullanabiliyordu. Ancak bildiğiniz gibi cihazda 32 GB’ a kadar arttırılabilir MicroSD kart girişi bulunuyor.

Bugün Samsung tarafından CNET’ e yapılan açıklama şikayette bulunan S4 kullanıcılarına cevap verir nitelikte oldu. Açıklamanın içeriği şu şekildeydi: “Galaxy S4 16 GB modeli dahili hafızanın yaklaşık olarak  6,85 GB kısmını sistemde kullanıyor ki bu değer S3′ ten 1 GB daha fazla. Bunun nedeni ise kullanıcılarımıza daha yüksek çözünürlük ve daha güçlü özellikler sunma isteğimizdir. Kullanıcılarımıza en üst mobil deneyimi yaşatmak adına Samsung S4 MicroSD hafıza genişleme birimine sahip.”

Galaxy-S4-Micro-SD-Card

Bu açıklama ile birlikte belirtmeliyiz ki, Galaxy S4 paketi içerisinde SD kart bulunmuyor. 16 GB model kullanıcıları 8 GB üzerinde hafıza ihtiyacı uyuyorlarsa MicroSD kart satın almak zorunda kalacak. Buna karşın belirtelim ki uygulamalar MicroSD kart içerisine saklanamıyor ve bir çok kaliteli oyunun 1GB üzeri hafıza gereksinimine ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurursak, hafıza konusundaki şikayetler devam edecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER