SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Samsung Galaxy Gear İle İlgili Gelişmeler

Samsung Galaxy Gear İle İlgili Gelişmeler
Bu haber 15 Ağustos 2013 - 18:08 'de eklendi ve 779 kez görüntülendi.

Teknoloji dünyasında büyük bir akıllı saat mücadelesi hazırlığı devam ederken, mücadeleye katılacaklar arasında en güçlü adaylardan birisi de Samsung olacak. Bilekte taşınan akıllı saat tasarımı Galaxy Gear ile yarışa girmeye hazırlanan Güney Koreli teknoloji devi, tanıtım için IFA 2013 fuarını bekliyor. 4 Eylül tarihinde düzenlenecek olan fuar Galaxy Gear ile birlikte Galaxy Note 3 için de tanıtım penceresi olacak.

IFA 2013′ ün akıllı saatler için önemli bir tarih olması bekleniyor. Bilindiği gibi Apple’ da akıllı saat projesi olan iWatch üzerinde çalışıyor ve bu cihaz için de IFA 2013 hedef olarak gösteriliyor. Kuşkusuz Sony’ nin Smartwatch 2 ürününü Hazira ayında duyurmuş olması ve Eylül ayında satışa sunacak olması rekabetin kızışmasında büyük etken oldu.

Samsung_Galaxy_Gear_Tasarim2

Kuşkusuz akıllı saatlerin giyilebilirliğinin yanında en dikkat çekilen yönlerden birisi tasarımı olacak. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bazı taslaklar tasarım ile ilgili bir çok soruya cevap olsa da, taslakların güvenilirliği tartışma konusu oluyor. Taslakta dikkat çeken önemli bir özellik, esnek bir ekrana sahip oluşu. Her ne kadar esnek ekranlar henüz emekleme döneminde olsa da akıllı saatler için mükemmel bir adım olacağı kuşkusuz, çünkü esnek ekran bileğinizi daha sıkı kavrayacak ve kolunuza oturacaktır.

Samsung_Galaxy_Gear_Tasarim

Cihazla ilgili konuşulan bir diğer mevzu da işletim sistemi hakkında. İşletim sistemi ile ilgili her şey geçtiğimiz günlere kadar söylentilerden ibaret idi ve Android ismi tahminler arasında ilk sırada bulunmaktaydı. Fakat yayınlanan patent dosyalarında cihazın adının Samsung Gear değil de Samsung Galaxy Gear olarak geçmesi işletim sistemi konusundaki soru işaretlerini yok etti. Diğer Galaxy cihazları ile uyum içinde çalışması ve aynı sistemi kullanması bakımından Galaxy serisine dahil olacak olan Galaxy Gear, Android işletim sistemini kullanacak.

Giyilebilir akıllı cihazlar günümüzde henüz yeni yeni duyulsa da yakın gelecekte teknolojiyi nasıl yönlendirecekleri büyük bir merak konusu. Akıllı saatler de bu cihazlar arasında en ilgi çekmesi beklenenleri ve en hızla gelişen teknolojilere sahip.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER