SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Samsung Çin Pazarını Ele Geçirdi

Samsung Çin Pazarını Ele Geçirdi
Bu haber 28 Mayıs 2013 - 7:55 'de eklendi ve 900 kez görüntülendi.


Samsung
çeyrek yıl göz önüne alındığında Çin pazarında üst üste 5. kez  liderliğini sürdürdü. Tek çeyrekte gerçekleştirdiği 10 milyondan fazla akıllı telefon satış rakamı ile kendi rekorunu da egale etti.

Strategy Analytics adlı pazar araştırma ve istatistik firması tarafından yapılan araştırmalarda 2013′ ün ilk çeyreğinde Çin’ de 12,5 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Koreli firma Çin’ deki akıllı telefon pazarının %18,5′ ini kaplamış durumda. Çin pazarında Samsung‘ u 8,1 milyon telefon ile Huawei takip ediyor. Onun arkasından da 7,9 milyon telefon ile Lenovo, Coolpad 7 milyon ve ZTE 6,4 milyon satışla geliyor. Apple ise 6,1 milyon satış ile 6. sırada kalmış.

samsung-china

Global akıllı telefon piyasasının %32′ lik kısmını elinde bulunduran Çin pazarında Samsung 2012′ den bu yana lider durumda. 2012 yılını 30,06 milyon cihaz satışı ile tamamlayan Samsung 2011 yılında ise sadece 10,9 milyon cihaz ile Nokia‘ nın gerisinde kalmıştı.

Global pazarda da kazancının büyük kısmını Android telefonları sayesinde elde ettiği belirtilen Samsung yine Strategy Analytics tarafından sunulan raporda, 2013′ ün ilk çeyreğinde global Android telefon pazarının sahip olduğu 5,3 milyar dolarlık kazanç pastasının %95′ lik yani 5,1 milyar dolarlık dilimine sahip olmuş.

Strategy Analytics uzman analisti Woody Oh, Samsung’ un bu başarısını  “Etkili ticaret zinciri, şık ürünler ve net pazarlama” yeteneklerine bağlıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER