Anasayfa / Oyun Dünyası / Pokemon GO Fest’e Teknik Aksaklıklar Damga Vurdu

Pokemon GO Fest’e Teknik Aksaklıklar Damga Vurdu

Yaklaşık bir yıl önce hayatımıza giren Pokemon GO yavaş yavaş unutulmaya yüz tutsa da, Niantic Labs tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenerek ayakta tutulmaya çalışılıyor. Son olarak birçok oyuncuyu bir araya getirerek yeni bir oynanış deneyimi sunmayı hedefleyen Pokemon GO Fest düzenlendi ve ne yazık ki tam anlamıyla bir fiyasko oldu.

Teknik problemler damga vurdu!

Etkinlikte binlerce oyuncunun aynı alan içerisinde birbirleriyle yardımlaşarak çeşitli görevleri yerine getirmeleri bekleniyordu ve bu görevlerin ardından daha önce görülmemiş ödüller dağıtılacaktı.

Ne yazık ki servis sağlayıcılar ve oyun sunucularının istenilen performansı sağlayamaması nedeniyle etkinlik istendiği gibi geçmedi. Hatta Niantic Labs’in CEO’su John Hanke sahneye çıktığında oyuncular tarafından yuhalandı.

Etkinlik sırasında yaşanan problemler ve Niantic firmasının bu problemleri hiçbir şekilde çözememesi, akıllara oyunun ilk kez piyasaya sürüldüğünde yaşattığı eski problemleri getirdi.

Pokemon Go için yeni özelliklere kavuştu!

Güncelleme ile birlikte oyunun yapısında köklü değişiklikler gerçekleştiren Niantic, uzun süre spor salonlarında bırakılan pokemonların savaş yeteneklerinin azalacağını belirtirken, yeni Raid sistemini oyuna dahil etti.

Standart pokemonlara göre oldukça büyük boyutlara sahip olan Raid Pokemonlar, oyun içerisinde gerçekleşen mücadeleye doğrudan etki ederek Pokemon Go’ya yeni bir soluk kazandıracak.

Raid ile birlikte çıkış yapan ilk karakterler Tyranitar ve Alakazam olurken, tüm oyun içi yeniliklerin aktif olması için kullanıcıların güncellemenin dağıtımının tamamlanmasını beklemesi gerekiyor.

 

Kaynak: Shiftdelete.net

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

League of Legends, Türkiye’ye 10 milyon TL’lik yatırım yaptı

RİOT Games, sunucusunu Türkiye'ye getirdiğini ve bu sayede Türkiye'nin dört bir köşesindeki milyonlarca League of Legends oyuncusuna çok daha hızlı ve kaliteli hizmet sunacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir