SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Pokemon GO Fest’e Teknik Aksaklıklar Damga Vurdu

Popüler VR destekli mobil oyun Pokemon Go eski günlerine dönebilmek için Pokemon GO Fest adında bir etkinlik düzenledi. Daha önce görülmemiş bir oyun deneyimi sunmayı düşünerek düzenlenen Pokemon GO Fest etkinliği teknik aksaklıklar ile son buldu.

Pokemon GO Fest’e Teknik Aksaklıklar Damga Vurdu
Bu haber 24 Temmuz 2017 - 5:28 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Yaklaşık bir yıl önce hayatımıza giren Pokemon GO yavaş yavaş unutulmaya yüz tutsa da, Niantic Labs tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenerek ayakta tutulmaya çalışılıyor. Son olarak birçok oyuncuyu bir araya getirerek yeni bir oynanış deneyimi sunmayı hedefleyen Pokemon GO Fest düzenlendi ve ne yazık ki tam anlamıyla bir fiyasko oldu.

Teknik problemler damga vurdu!

Etkinlikte binlerce oyuncunun aynı alan içerisinde birbirleriyle yardımlaşarak çeşitli görevleri yerine getirmeleri bekleniyordu ve bu görevlerin ardından daha önce görülmemiş ödüller dağıtılacaktı.

Ne yazık ki servis sağlayıcılar ve oyun sunucularının istenilen performansı sağlayamaması nedeniyle etkinlik istendiği gibi geçmedi. Hatta Niantic Labs’in CEO’su John Hanke sahneye çıktığında oyuncular tarafından yuhalandı.

Etkinlik sırasında yaşanan problemler ve Niantic firmasının bu problemleri hiçbir şekilde çözememesi, akıllara oyunun ilk kez piyasaya sürüldüğünde yaşattığı eski problemleri getirdi.

Pokemon Go için yeni özelliklere kavuştu!

Güncelleme ile birlikte oyunun yapısında köklü değişiklikler gerçekleştiren Niantic, uzun süre spor salonlarında bırakılan pokemonların savaş yeteneklerinin azalacağını belirtirken, yeni Raid sistemini oyuna dahil etti.

Standart pokemonlara göre oldukça büyük boyutlara sahip olan Raid Pokemonlar, oyun içerisinde gerçekleşen mücadeleye doğrudan etki ederek Pokemon Go’ya yeni bir soluk kazandıracak.

Raid ile birlikte çıkış yapan ilk karakterler Tyranitar ve Alakazam olurken, tüm oyun içi yeniliklerin aktif olması için kullanıcıların güncellemenin dağıtımının tamamlanmasını beklemesi gerekiyor.

 

Kaynak: Shiftdelete.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER