SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Milli Oyun Beat The Game Çıktı

Seneler önce Karate Kamil serisiyle tanınan Cemre Özkurt’ un İlk oyunu olan müzikal macera tarzındaki Beat The Game piyasadaki yerini aldı. Oyuna Steam üzerinden erişilebilir durumda

Milli Oyun Beat The Game Çıktı
Bu haber 08 Eylül 2017 - 12:54 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.


Seneler önce Karate Kamil serisiyle tanınan Cemre Özkurt’ un İlk oyunu olan müzikal macera tarzındaki Beat The Game piyasadaki yerini aldı. Oyuna Steam üzerinden erişilebilir durumda. Beat: The Game, Cemre Özkurt‘un San Francisco‘da kurduğu oyun stüdyosu olan Worm Animation tarafından bağımsız bir şekilde yayınlandı.

The Back to the Future: The Game ile Telltale Games‘in oyunlarının temelini atan oluşumda yer alan Cemre Özkurt‘un yeni oyunu, yine Telltaleoyunlarına benzer yapıda karşımıza çıkıyor.

İşte tüm özellikleri ile Beat: The Game!

Beat The Game, hayattaki tutkularımı yansıtıyor” diyerek sözlerine devam eden Cemre Özkurt, “Karakter tasarımı, bilgisayar oyunları, bilim kurgu, Avrupa sanatı ve elbette elektronik müzik yapma tutkusu hayatımın en önemli parçaları. Bu parçaları Worm Animation ekibi ile birleştirdik ve müthiş bir şov yarattık. ” diyerek Beat: The Game ile ilgili tüm düşüncelerini dile getirdi.

Müzikleri Underground Techno ustası March Houle yaptı!

Beat: The Game‘in müziklerini ve seslerini Underground Techno ustası Marc Houle’un yaptığı oyun, macera ve müzik yapımını birleştiren ilk ve tek oyun olma özelliği ile dikkat çekiyor.

İçerisindeki holografik ses mikseri ile 24 ayrı sesi birbirine geçirebildiğiniz oyun, otomatik senkron ve filter effectleri ile müzik yapma keyfini, arcade bir mekanik ile sunuyor.

Absürd, soyut bir paralel evrenin içinde geçen oyun, fütüristik ve alternatif bir geleceği resimliyor. Oyundaki kahramanımız Mıstık, yolunu rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle buluyor. Boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arayan Mıstık, bazen bir taşı fırlatarak cıkardığı gürültüyü kaydediyor, bazen de yeni tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Oyun boyunca yapmanız gereken bu parçaları bulup benzersiz bir müzik oluşturmaya çalışmanız gerekecek.

Oyun sırasında uzaktaki sesleri duymanızı sağlayan “ses tarayıcısı” veya uzaktan kumandalı Roboball‘daki birinci kişi kamerasıyla etrafta gizlenmiş objeleri çabuk bir şekilde bulabileceğiniz bazı yardımcı retro Teknolojik araçları da kullanabileceksiniz.

Bütün sesleri topladıktan sonra ise canlı bir şov yapmanız gerekiyor. Bu şovda 8 kanallı ses mikseriyle ses örneklerini doğru sıra ile çalarak şarkıları oluşturacaksınız.

Cemre Özkurt‘un tavsiyesine bakacak olursak; “Işıkları kısın, müziğin sesini acın, oyunu başlatın. Zamanla zihninizin derinliklerinde yavaş yavaş yürüdüğünüzü fark edeceksiniz. Sesleri bulup müzik yapmaya başladığınızda, beyninizdeki radyo bizimle aynı frekansa geçecek.

Beat The Game, daha piyasaya çıkmadan tüm ödülleri toplamıştı!

En İyi Sanat Ödülü – Intel Mix Media Exchange, San Francisco 2016
En İyi Ses Ödül Adayı – Azplay Game Festival, Ispanya 2016
En İyi Yaratıcı Tasarım Ödül Adayı – Azplay Game Festival, Ispanya 2016
En İyi Ses Ödül Adayı – Indie Prize Game Festival, Berlin 2017
En İyi Ses Ödül Adayı – BIG Festival, Brazilya 2017


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER