Anasayfa / Mobil Teknolojiler / MEmu Android Nedir ?

MEmu Android Nedir ?

MEmu Android Nedir ? Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android, büyük bir rekabet içerisinde olduğu rakiplerine (iOS ve Windows Phone) göre çok daha uyumlu bir işletim sistemi. Her türlü platformda kullanılabilen ve her işleminizi yapmanızı sağlayabilen Android işletim sistemi o kadar uyumlu ki bu sistemi başka cihazlarınızda çalıştırmanız bile mümkün. Çoğu Android kullanıcısının kullanmak için can attığı bu özellik, birkaç işletim sistemi (Remix OS gibi) veya uygulama ile kullanıcılara sunulmuştu ancak şimdiye kadar pek beğenilen bir çözüm ortaya çıkmamıştı. Android işletim sisteminin uygulamalarını, oyunlarını ve diğer özelliklerini başka işletim sistemleriyle çalışan bilgisayarlardan kullanıcılara sunmaya gönüllü olan “MEmu” isimli yeni bir emülatör, ücretsiz şekilde indirilmeye sunuldu.

MEmu’dan kısaca bahsetmek gerekirse bu emülatör, asıl olarak Windows işletim sistemini kullanan bilgisayaların Android’i çalıştırması amacıyla üretilmiş bir emülatör. Geliştiricilerin söylediğine göre tüm Windows sürümlerinde kullanılabilen emülatör, aynı zamanda Windows tabanlı olan tabletlerde ve telefonlarda da kullanılabiliyor. Bundan birkaç gün önce tanıtımının, yayınlanmasının ve lisans açığının haberini yaptığımız Remix işletim sistemiyle hemen hemen aynı kullanım amacına sahip olan MEmu, Remix’e göre çok daha basit bir şekilde kullanılabiliyor.

Android işletim sisteminde yaptığınız tüm işlemleri bilgisayarınızdan da yapabileceğinizin garantisini veren MEmu geliştiricileri bu emülatörün, bilgisayarın işletim sistemi olan Windows ve Android işletim sistemi arasında veri transferi sağlayabildiğinden de bahsetti. Yani Windows’a indirdiğiniz herhangi bir dosyayı bilgisayarınızda kullandığınız Android’e aktararak kullanabiliyorsunuz. Bu özelliğini ne çeşit işlemlerde kullanırsınız bilemem (!) ancak oldukça işe yarar bir özellik olduğu kesin.

Tamamen ücretsiz olan MEmu emülatörün indirme linkini pek güvenemediğim için direkt olarak paylaşamayacağım ancak Google’dan “MEmu emülatör” şeklinde yapacağınız aramayla emülatörün indirme linkine kolayca ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

Apple 10. Yılına özel olarak iPhone X tanıttı. İşte özellikleri

Apple 10. yılında alışılmışın dışına çıkarak tamamen yeni bir ürün olan iPhone X 'i nihayet resmi olarak tanıttı. iPhone X özellikleri ve fiyatı bakımından dikkat çekiyor. İşte ilgili ve merak ile beklediğiniz tüm soruların yanıtı haberimizde!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir