SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Lenovo Windows 8.1′ i Beklemiyor

Lenovo Windows 8.1′ i Beklemiyor
Bu haber 23 Ağustos 2013 - 16:47 'de eklendi ve 1.046 kez görüntülendi.

Microsoft Windows 8.1 versiyonu ile birlikte başlat menüsünü geri getireceğini duyurmuş oladursun, Lenovo Microsoft‘ u beklemekten yana görünmüyor. Firma kendi işimi kendim görürüm diyerek Windows 8 yüklü olarak sattığı bilgisayarlara başlat menüsü dahil edebilmek için Sweetlabs adlı yazılım firması ile Pokki yazılımının lisans hakları için anlaştı.

Çinli bilgisayar firması Lenovo Windows 8‘ de eksik olarak gördüğü başlat menüsünü geri getirmek için daha önce bu yönde bir yazılım üreten Sweetlabs firmasının ön yüklemeli yazılımını işletim sistemine dahil ediyor. Pokki adı verilen program Windows 7 ve daha önceki sürümlere benzer bir başlat menüsü ara yüzünü Windows 8 içerisinde kullanabilecek bir yazılım. Yaklaşık 3 milyon kullanıcı tarafından yüklendiği tahmin edilen programın akıbeti Windows 8.1′ den sonra ne olacak belli değil. Ancak Windows 8.1 ile birlikte gelecek olan başlat menüsünün çok işlevsel olmayacağı duyumları yazılımın beklentilerini arttırıyor.

lenovo-masaustu

Önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde göreceğimiz Pokki başlat menüsüne sahip Lenovo‘ lar öncelikli olarak İngilizce işletim sistemli bilgisayarlara dahil edilecek ve zamanla global olarak tüm Lenovo’ larda kullanılacak. Söylenti halinde dolaşan haberlere göre bir çok diğer marka da Microsoft’ tan ayrı bir başlat menüsü yazılımına sahip bilgisayarlar için ön çalışmalara devam ediyor. Dünyanın bir numaralı PC üreticisi Lenovo ise bu konuda ilk adımı atan marka olarak öne çıkıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER