Anasayfa / Mobil Teknolojiler / Lenovo Giyilebilir Akıllı Telefonunu Görücüye Çıkardı

Lenovo Giyilebilir Akıllı Telefonunu Görücüye Çıkardı

Lenovo firması bugün hayal gücünün sınırlarını zorlamaya karar verdiğini gözler önüne serdi. Lenovo Tech World etkinliğinde 4.35 inç’lik bükülebilir AMOLED ekranlı ve gerçek siyah deriden arka yüzüyle Cplus adını verdikleri konsept akıllı telefonu tanıttı.

Cplus ne kadar esnek?

Cplus adı verilen akıllı telefonun gerçekten çok esnek bir cihaz olduğunu söylememiz gerek. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi Lenovo’nun bu konudaki asıl amacı cihazın bileğinize sanki bir akıllı saat gibi takılabilir olması. Bu yüzden de arka yüzü birçok renk seçeneğine sahip deri kaplama ile üretilmiş.

Esneklik oranını karşılaştırabileceğimiz tek cihaz LG’nin G Flex modeli ve Lenovo Cplus kesinlikle G Flex’ten kat kat daha fazla bükülebiliyor ve bu bükülme sırasında da görüntü kalitesinde hiçbir kayıp olmayacağı iddia ediliyor.

Lenovo Cplus ile birlikte CAVA adını verdikleri yeni dijital asistanı da tanıttı. CAVA’nın en önemli özellikleri yüz tanıyabilmesi ve doğal dil işleme özelliği. Ayrıca takviminizdeki etkinlikleri göz önünde bulundurarak size yakın tarihte gerçekleşecek etkinliklerle ilgili çeşitli tavsiyeler de verebiliyor.

Lenovo’nun Cplus adlı akıllı telefonu piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz netleşmiş değil. Yüksek ihtimalle başka bir isim altında biraz daha farklı bir tasarımla son kullanıcıya ulaştırılabilir ama şimdilik bu olayın gerçekleşmeyeceğini söylememiz mümkün.

CAVA adlı dijital asistan ise şimdilik bilinmeyen bir tarihte Lenovo akıllı telefonlara ön yüklü olarak kullanıcılarla buluşacak.

 

Kaynak: Shiftdelete

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

İşte Beklenen iPhone 8 ve Galaxy S8 değerlendirmesi

Apple’ın düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni amiral akıllı telefonu iPhone 8 ile birçok farklı yeniliğe imza attı. İşte iPhone 8 ile Samsung’un sınırları zorlayan telefonu Galaxy S8 tarafsız karşılaştırması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir