SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Kim Milyoner Olmak ister Yarışmacıları ve 768. Bölüm Soruları

Kim Milyoner Olmak ister yarışması bu hafta sorulan sorular ile izleyenleri televizyon ekranlarına kilitledi. Kim Milyoner Olmak ister yarışmacıları yine yarışmaya heyecan katmaya devam ediyor. İşte Kim Milyoner Olmak ister yarışmacıları ve Kim Milyoner Olmak ister soruları.

Kim Milyoner Olmak ister Yarışmacıları ve 768. Bölüm Soruları
Bu haber 14 Ağustos 2018 - 9:31 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.


ATV ekranlarının sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster Bu Hafta 768. son bölümü ile seyircisinin karşısındaydı. Türkiye ve dünyanın en çok izlenen bilgi ve kültür yarışması Kim Milyoner Olmak ister yarışmacıları ve yeni bölümüyle Atv ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Kim Milyoner Olmak İster ‘de yarışmasında sorulan soru izleyenleri televizyon ekranlarına kilitlemeye ve soruları ile merak konusu olmaya devam ediyor.

İlk önce ünlü tiyatro oyuncusu Kenan Işık tarafından sunulmakta olan Kim Milyoner Olmak İster, 2014 yılında geçirmiş olduğu beyin kanaması dolayısıyla ünlü sanatçı dostları tarafından devam ettirilmiş ve bir süre sonra da yine Işık’ın yakın arkadaşlarından olan ünlü sanatçı Selçuk Yöntem ile yayın akışına devam etmiştir. Yarışma programı Murat Yıldırım’ ın sunumu ile hafta içi Pazartesi ve hafta sonu Cumartesi günleri seyircisi ile ekranlarda buluşmaktadır. Kim Milyoner Olmak İster yarışması Atv ekranlarında.

Kim Milyoner Olmak İster Bu Hafta

Kim milyoner olmak ister yarışması ile bugün merak konusu olan yarışma soruları;

Time dergisine kapak olan ilk aktör kimdir?

A) Marlon Brando
B) James Dean
C) Frank Sinatra
D) Charlie Chaplin

Cevap: Charlie Chaplin

Hangi ülke parlamentosu sosyal medya platformlarını kullananlar için vergi koymuştur?
Uganda
Arjantin
İzlanda
Güney Kore
Doğru cevap: Uganda

Susam Sokağı’ndaki kukla karakterler Edi ile Büdü için hangisi doğrudur?

A) Edi kaşsız Büdü bitişik kaşlıdır
B) Büdü Kaşsız, Edi ayrık kaşlıdır
C) Edi kaşsız, Büdü Ayrık kaşlıdır
D) Büdü kaşsız, Edi bitişik kaşlıdır

Kim Milyoner Olmak ister Yarışmacıları

Kim milyoner olmak ister yarışması ile bugün merak konusu olan yarışmacılar ve kazandıkları para miktarı;

Kim Milyoner Olmak İster Ece Mert

22 yaşındaki yarışmacımız Ece Mert, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünü birinci sınıfta bırakan Ece Hanım, şu anda İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi. Ece Hanım’ın yarışmadaki hedefi, ikinci baraj sorusunu geçebilmek. Yarışmacı Ece Mert 1.000 TL kazandı.

Kim Milyoner Olmak İster Bilge Erk

Ankara Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Bilge Erk, yarışmaya Antalya’dan katılıyor. Bir çocuk annesi olan Bilge Hanım, on beş yıl uçuş hostesi olarak çalıştıktan sonra işi bırakıp aşçı olmaya karar vermiş. Şu anda şef aşçı olarak çalışan yarışmacımız, Antalya’da kendine ait bir restorana ve eğitim atölyesine sahip. Bilge Hanım, ödül kazanması durumunda, bu parayla kızıyla dünyayı gezmek istediğini söylüyor. Yarışmacı Bilge Erk 15.000 TL kazandı.

Kim Milyoner Olmak İster Mehmet Yaşar Altundağ

Fransa doğumlu 19 yaşındaki yarışmacımız Mehmet Yaşar Altundağ, aslen Şanlıurfalı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan Yaşar Bey, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. Yarışmadaki hedefi 30.000 TL olan Yaşar Bey, ödül kazanması durumunda, bu parayı eğitim hayatı ve gezmek için kullanacağını söylüyor. Yarışmacı Mehmet Yaşar Altundağ 15.000 TL kazandı.

Kim Milyoner Olmak İster Ferhan Petek

Yarışmaya Bursa’dan katılan 35 yaşındaki yarışmacımız Ferhan Petek, Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği mezunu. İşaret dili tercümanlığı yapan Ferhan Hanım, Bursa Ekim Sanat Atölyesi Tiyatrosu’nda oyunculuk ve oyun yazarlığı yapıyor. Ferhan Hanım, yarışmada 15.000 TL kazanması durumunda çok sevineceğini söylüyor. Yarışmacı Ferhan Petek 15.000 TL kazandı.

Kim Milyoner Olmak İster Muhammed Vefa Arıkan

Oğlunun ısrarı üzerine yarışmamıza başvuran 40 yaşındaki yarışmacımız Muhammed Vefa Arıkan, evli ve iki çocuk babası. Vefa Bey, İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisansını tamamlayan yarışmacımız, şu anda bir havayolu firmasında yer eğitim öğretmeni olarak çalışıyor. Yarışmacımızın hedefi 125.000 TL’lik ödül. Yarışmacı Mehmet Yaşar Altundağ 30.000 TL kazandı.

Kim Milyoner Olmak İster Bengisu Kaya Ünalır

Evli ve üç çocuk annesi olan 41 yaşındaki yarışmacımız Bengisu Kaya Ünalır, yarışmaya Ankara’dan katılıyor. Ankara Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan Bengisu Hanım’ın yarışmadaki hedefi 15.000 TL. Yarışmacımız, ödül kazanması durumunda, bu parayla İtalya’yı görmek için kurduğu hayali gerçekleştirmek istiyor. Yarışmacı Bengisu Kaya Ünalır 30.000 TL kazandı.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Kuralları Nelerdir?

Kim Milyoner Olmak İster? Adlı yarışma programı, 2 Ağustos 2011 tarihinden bu yana ATV kanalında yayınlanmakta olan bir yarışma programı olup Selçuk Yöntem tarafından sunulmaya devam etmektedir. Tüm ülkeyi ekranlarda kilitleyen bu program, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma haftanın 3 günü yayınlanmaktadır. İlk önce ünlü tiyatro oyuncusu Kenan Işık tarafından sunulmakta olan Kim Milyoner Olmak İster, 2014 yılında geçirmiş olduğu beyin kanaması dolayısıyla ünlü sanatçı dostları tarafından devam ettirilmiş ve bir süre sonra da yine Işık’ın yakın arkadaşlarından olan ünlü sanatçı Selçuk Yöntem ile yayın akışına devam etmiştir.

Yarışma Sürecinde Geçerli Kurallar Nelerdir?

Selçuk Yöntem’in sunmuş olduğu binilir yarışmasında yarışmacılar için toplamda  12 soru bulunuyor. 2. soruyu görmeye hak kazanan yarışmacılar için 1.000 TL, 7. soruyu görmeye hak kazanan yarışmacılar için ise 15.000 TL’lik baraj soruları yer almaktadır. Yarışmasının yarışmayı kaybetmesi durumunda en son geçmiş olduğu baraj sorusunun ödülünü almaya hak kazanmaktadır. Yarışmacı, çekilmek istemesi durumunda da yine en son tanımlamıştır olduğu sorunun ödülünü almaktadır. Tüm bunlarla birlikte yarışmacılar toplamda 4 joker hakkı sunulmaktadır ve yarışmacı bu jokerlerden 3’ünü dilediği zaman kullanma hakkına sahiptir. 4. joker hakkı olan çift cevap hakkını ise yarışmacı 7. soruyu da bildikten sonra sonra kullanabilmektedir.

Eski yarışmadan farklı bir yönü olarak yeni yarışmada yarışmacılar “sesli soru” ile karşı karşıya getirilmektedir. Yarışmacı ilk olarak ses kaydını dinletiliyor ve arkasından dinlerken bu ses kaydı ile ilgili sorulan soruya cevap vermesi isteniyor. Söz konusu bu sesli soru, 2. baraj olan 7. soru dâhil olmak üzere ilk 7 soruyu içine alan bölümde yer almaktadır.
Yarışmada Sunulan Joker Hakları

1) Telefon Joker Hakkı: Yarışmacının başvuru yaptığı esnada ismini vermiş olduğu 3 arkadaşı içinden dilediği herhangi birini arayıp verilen 30 saniye içinde soru ile ilgili olarak fikir  alabilmektedir.

2) Yarı yarıya Joker Hakkı: Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda bilgisayar yanlış olan 2 seçeneği rastgele olacak şekilde çıkarır.

3)Joker Hakkı: Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda seyircilere verilmiş olan el bilgisayarı ile sorunun cevap hakkında bir seçimde bulunurlar. Seyircilerin vermiş olduğu bu cevaplar, grafik olarak yarışmacıya yansıtılır.

4) Çift Yanıt Joker Hakkı: Yarışmanın eski bölümlerinden farklı olarak yarışmacıya verilen bu joker hakkı sayesinde yarışmacı soruya 2 kez yanıt verme hakkına sahip olmaktadır. Bununla birlikte bu joker hakkını kullanan yarışmacılar çekilemez ve yine bu jokeri yalnızca 7. sorudan sonra kullanma hakkına sahiptirler. Aynı zamanda çift yanıtın kullanımı esnasında verilen ilk cevabın yanlış olması durumunda yanıt gri renk kullanılarak gösterilir. 378

Soru ve Ödülleri

1. Soruyu bilen 500 TL
2. Soruyu bilen 1.000 TL
3. Soruyu bilen 2.000 TL
4. Soruyu bilen 3.000 TL
5. Soruyu bilen 5.000 TL
6. Soruyu bilen 7.500 TL
7. Soruyu bilen 15.000 TL
8. Soruyu bilen 30.000 TL
9. Soruyu bilen 60.000 TL
10. Soruyu bilen 125.000 TL
11. Soruyu bilen 250.000 TL
12. soruyu bilen 1.000.000 TL

Dolayısı ile yarışmanın büyük ödülü 12. soru ile 1.000.000 TL’dir. Yarışmanın eski versiyonunda 500 Milyar olan ödül, 2005 senesinde paralardan atılan 6 sıfır dolayısı ile 500 Bin YTL olarak değiştirilmişti. Ancak daha sonra YTL’nin adı TL olunca buna bağlı olarak da büyük  ödül 500 bin TL adını aldı. Dolayısı ile programın ismi de Kim Beş Yüz Bin İster? adını aldı. Ancak daha sonraki süreçte tekrar yayına giren programda büyük ödül diğer ülkelerde olduğu gibi 1 Milyon TL olarak değiştirildi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER