SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

iRadio, Apple ve Sony İşbirliği

iRadio, Apple ve Sony İşbirliği
Bu haber 10 Haziran 2013 - 9:26 'de eklendi ve 706 kez görüntülendi.


Apple tarafından hazırlanan iRadio önümüzdeki günlerde, özellikle Apple geliştiriciler konferansında tanıtılmaya hazırlanırken Sony’ nin de iRadio projesine dahil edildiği online müzik sektöründe deyim yerinde ise şok etkisi yarattı. Warner Music Group ve Universal Music Group’ dan sonra Sony Music Entertainment‘ in de Apple ile birlikte çalışacak olması projenin büyüklüğünü gözler önüne sermeye yetiyor.

Apple veya Sony tarafından henüz yapılan resmi bir açıklama olmamakla birlikte internet üzerindeki güvenilir kaynaklar bu birlikteliği doğruluyor. Hatta resmi imzaların atıldığı bile söyleniyor. Apple’ ın, 10-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek WWDC Apple toplantısında, detaylara inilmese bile proje ile ilgili bazı bilgileri geliştiriciler ile paylaşması bekleniyor.

İnternetten müzik yayını yapan servislerden Pandora ile Spotify arası bir uygulama olması beklenen iRadio ile ilgili detaylar merakla bekleniyor. Bir süredir proje üzerinde anlaşmaya çalışan Apple ve Sony’ nin dinleyicileri nasıl ücretlendirecekleri konusundaki anlaşmazlıkları sürmekte idi. Mesela Apple şarkının tamamını dinlemeyen kullanıcıdan ücret alınmaması gerektiğini iddia ederken Sony ne olursa olsun Apple’ dan ücret talep edeceğini bildirmişti.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER