SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

iPhone Dns Ayarları Değiştirme

Apple ürün ailesinin amirali olan iphone telefon modellerinde DNS değiştirme işlemi oldukça basittir. DNS değiştirme işlemi birçok farklı sürüm için de kullanılabilmektedir. IOS 7,1 veya IOS 6, IOS 8, IOS 9, IOS10 IOS 11 de DNS değiştirme işlemi yapılabilir.

iPhone Dns Ayarları Değiştirme
Bu haber 07 Eylül 2018 - 9:27 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.


Dünyanın en değerli markası olan Apple, akıllı telefon piyasasına yön veren ürünlerinden olan iphone modellerinde DNS değiştirme işlemi oldukça basittir. DNS değiştirme işlemi birçok farklı sürüm için de kullanılabilmektedir. IOS 7,1 veya IOS 6, IOS 8, IOS 9, IOS10 IOS 11 de DNS değiştirme işlemi yapılabilir.

Telefonların içlerinde barındıkları işletim sistemlerinin sürümleri farklı olsa da yapılacak olan işlemler oldukça benzerdir. Kısaca, farklı sürüm IOS işletim sistemi kullanılsa bile rahatça DNS değiştirme işlemi yapılabilir.

Iphone Telefonlarda DNS Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • iPhone model telefonlarda DNS değiştirme işlemi için öncelikle telefondaki Settings / Ayarlar bölümüne giriş yapılmalıdır.
  • Daha sonra iPhone ayarlar menüsünde yer alan Wi-Fi / kablosuz ağı kısmına giriş yapılmalıdır.
  • Daha sonra iPhone Wi-Fi ayarları içerisinde bağlı olunan kablosuz ağı gözükecektir. Onun yanında bulunan küçük mavi bilgi butonuna dokunulmalıdır.
  • iphone model telefonlarda Wi-Fi DNS ayarlarını değiştirmek için Wi-Fi kısmının içinde bulunan DNS bölümüne giriş yapılmalıdır. Bu bölüme giriş yapıldıktan sonra buraya farklı DNS adresleri yazılabilir.

iPhone Dns Ayarları

Iphone telefonlarda DNS değiştirme işlemi esnasında tek bir sunucu girmek uygun değildir. Birden fazla sunucu adresli girilmelidir. Örnek olarak Yandex DNS adresleri 77.88.8.8 ve 77.88.8.1’dir. Bu iki DNS adresini eklerken arada noktalı virgül kullanılmalıdır. Yani 77.88.8.8;77.88.8.1 şeklinde yazılmalıdır.

Bu işlemlerin bitmesinden sonra DNS sunucusu aktifleşecektir. Daha sonradan sıkıntı yaşamamak için Wi-Fi bağlantısı kapatılıp tekrar açıldıktan sonra test edilmelidir. Test için herhangi erişime kapalı bir internet sitesi denenebilir. Eğer kablosuz ağa tekrar bağlanıldığında ve tarayıcıdan erişime kapalı bir internet sitesine giriş yapmaya çalışıldığında başarılı bir şekilde erişim sağlanıyorsa, DNS değiştirme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş demektedir.

Artık Youtube, Twitter ve Facebook gibi erişime kapanabilen sitelere çok rahat bir şekilde erişim sağlanabilir. Bu dns değiştirme işlemi iPhone 5, İphone 6, iPhone 7, iPhone 8 iPhone X de yapılabilmektedir. Bunların yanında bütün iPhone s modellerinde de geçerlidir.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER