SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

iOS 11 ile iPhone’lardaki bazı uygulamalar çalışmayabilir.

İPhone veya İPad’de kullanılan bazı uygulamalar, yakında çıkacak olan iOS 11 sürümünün gelmesiyle birlikte çalışmayabilir. İşte, iOS 11’le birlikte hangi uygulamalarda sorun yaşayabileceğinizi öğrenmenin yolu?

iOS 11 ile iPhone’lardaki bazı uygulamalar çalışmayabilir.
Bu haber 02 Ağustos 2017 - 5:38 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

Yakın bir zaman içerisinde İPhone ve İPad’lere gelecek olan İOS 11 ile ilgili kullanıcıları ilgilendirecek önemli gelişmeler meydana geldi. İPhone ve İPad kullanıcıları için artık İOS 11 sürümünün gelecek olmasıyla birlikte beraberinde yeni güncellemeleri de getirecek. Yeni iOS 11 sürümü 64 bit olacağından dolayı eski sürümdeki 32 bit’lik uygulamalar artık kullanılamaz hale gelecek. Yeni sürüm 64 bit olarak çalışacağı için 32 bit’lik uygulamalar direkt olarak çalışmayacak.

*Hangi uygulamaların yeni gelecek iOS 11 sürümünden etkilenebileceğini görebilirsiniz. Bunu öğrenebilmek için kolayca şu adımları takip edebilirsiniz:

->Ayarlar > Genel > Hakkında > Uygulamalar kısmına gidin.

->Bir “Uygulama Uyumluluğu” sayfası göreceksiniz, burada şu anki haliyle iOS 11’de çalışmayacak olan uygulamaların listelendiğini göreceksiniz.

->Burada hiçbir uygulama görünmüyorsa, sevinebilirsiniz. iOS 11 hakkında endişelenecek hiçbir şeyiniz yok. Ama muhtemelen en azından birkaç uygulama 64-bit destekli olmayacaktır.

App Store’u açıp Güncellemeler kısmından yüklü uygulamaların güncellemelerini kontrol etmeyi unutmayın. İOS 11 yaklaştıkça, aktif yapımcılar uyumluluk için güncellemeler yayınlayacaktır. App Store’da bir uygulamanın sayfasını açıp aşağıya kaydırırsanız, geliştiricinin sitesine tıklayarak sayfalarını ziyaret edebilir ve iletişim bilgilerini oradan edinebilirsiniz. Sonra da iOS 11’e güncelleme yapıp yapmayacaklarını öğrenmek için bir e-mail veya mesaj gönderebilirsiniz.

iOS 11 ile 32 bitlik uygulamalara elveda!

Apple, 32 bitlik uygulamalar için iOS 10’da bu uygulamaların cihaz performasını olumsuz etkileyeceğini belirten uyarılar veriyordu. Geliştiriciler için son uyarılardan sonra beklendiği gibi iOS 11 ile 32 bitlik uygulamalara destek tamamen kesildi.

iOS 11’de 32 bitlik bir uygulama açılmak istendiğinde uygulama çalışmıyor ve uygulamanın iOS 11 ile çalışacak şekilde güncellenmesi gerektiğini bildiren bir mesaj karşınıza çıkıyor.

Güncellemenin ilk betası ile birlikte gelen App Store’un yeni sürümünde arama yaparken 32-bit uygulamalar görünmüyor. Ayrıca daha önce indirilen 32-bit uygulamalar Satın Alınanlar sekmesinden yüklenemiyor.

Kaynak: webtekno-shiftdelete

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER