Anasayfa / Bilgisayar / İnternet tarayıcısı Opera Mini güncellendi!

İnternet tarayıcısı Opera Mini güncellendi!

İnternet tarayıcısı Opera’nın Android işletim sisteminde çalışan versiyonu Opera Mini, Google Chrome tarayıcısı ile olan yarışı sürdürebilmek adına güncellenmeye devam ediyor. Yayınlanan son güncellemedeki yeni bir özellik, bugüne kadar hiçbir mobil internet tarayıcıda görülmemişti denebilir.

Download yapmak için sayısız sayfa açmaya son!
Opera Mini için yayınlanan güncelleme ile birlikte eklenen yeni algoritma sayesinde, mobil internet tarayıcı üzerinden bir şey indirmek istediğinizde karşınıza çıkan sayısız yeni sekme ve tıklanacak sonsuz bağlantı dönemi sona eriyor.

Bildiğiniz gibi genellikle mobil sitelerden bir şey indirmek istediğiniz zaman karşınıza hep bir yeni sayfa daha açılmakta. Son olduğuna inandığınız o bağlantıya tıkladığınızda karşınıza yeni bir sayfa daha gelir ve istediğiniz şeyi indirmekten vazgeçene kadar bu döngü devam eder.

Opera Mini ile birlikte artık bu dönem sona erdi. Extreme DataSaving Mode adı verilen yeni mod aktif edildiğinde, Opera Mini direkt olarak indirme sayfalarını tarayıp kendisi size bir bağlantı sunacak. Bu bağlantı ile indirmek istediğiniz şey neyse, üç beş fazladan sayfa açılmadan indirebileceksiniz.

Bu özelliğin şimdilik sayılı internet sitesinde çalıştığını da belirtmemiz gerekiyor. Ancak yapılan açıklamalara göre bu liste yakın zamanda genişlemeye devam edecek.

Opera Mini’nin bu yeni algoritması dışında bir de Facebook bildirim çubuğuna sahip olduğunu da hatırlatalım. Bu yeni alan sayesinde Facebook uygulamasına ihtiyaç duymadan haber kaynağınızı ve arkadaş listenizi takip altında tutabileceksiniz.

AA

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

Raspberry Pi ile Erken Deprem Uyarı Sistemi Kurulabilecek

Raspberry Pi devamı olan ve Kickstarter üzerinden fonlamaya sunulan Raspberry Shake 4D, piyasadaki binlerce dolarlık cihazlara karşı başarılı bir erken uyarı sistemi olabilecek. Raspberry Shake 4D ile depremlere karşı erken uyarı sistemi kurulabiliecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir