SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Internet.org Projesi ve Hedefleri

Internet.org Projesi ve Hedefleri
Bu haber 22 Ağustos 2013 - 8:53 'de eklendi ve 667 kez görüntülendi.


Facebook kurucusu ve CEO’ su Mark Zuckerberg bir grup teknoloji firması ile birlikte global bir ortaklık kuruyor. Dünya genelindeki internet erişimini daha uygun hale getirmeyi amaçladıklarını açıklayan kuruluş Internet.org adı ile tanıtıldı.

Ericsson, Nokia, ve Samsung gibi isimler ile birlikte bir çalışma içerisine girdiklerini belirten sosyal paylaşım sitesi Facebook, Internet.org topluluğunu şekillendirmeye başladıklarını, bu amaçla çıktıkları yolda 5 milyar internet kullanıcısının internet erişimini kolaylaştırmak istediklerini duyurdu.

Zuckerberg  sayfasından yaptığı açıklamada “Facebook’ un yapmış olduğu şey, dünya genelindeki insanlara iletişime geçme gücü vermek ile ilgili olmuştur” derken, ülkelerin birbirleri ile olan bağlantı eksikliklerine ve mücadelelerine dikkat çekerek Internet.org‘ un global ortaklık yolu ile bunun üstesinden geleceğine inandığını söyledi. Topluluk internet erişiminin maliyetini düşürmenin bir diğer yolu olarak da veri aktarımını azaltmak olduğunun farkında.  MediaTek, Qualcomm ve Opera gibi isimler ile de iletişimde bulunan organizasyon dünya genelinde internet erişimi bulunmayan büyük bir kesime erişim sağlamak amacı ile kablosuz internet operatörleri ve cihaz üreticilerini göreve bekliyor. Topluluk mobil internet erişimin maliyetini düşürmeyi de hedefleri arasına eklerken, ana sayfasından bir video ile siteyi aktif etmiş durumda.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER