SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Intel Bulut Hizmetleri İçin SSD Diskler Hazırladı

Intel Bulut Hizmetleri İçin SSD Diskler Hazırladı
Bu haber 13 Haziran 2013 - 15:10 'de eklendi ve 748 kez görüntülendi.

Intel veri merkezleri için hazırladığı yeni seri SSD (katı hal diski) ile bulut uygulaması sunan hostinglere önemli bir destek sağlayacak. Web hosting, bulut depolama ve sunucu sanallaştırma gibi okuma işleminin yoğun olarak gerçekleştirildiği uygulamalar için Intel eski model diskler yerine artık  DC S3500 model yeni nesil SSD disklerini tavsiye ediyor.

 

 

 

intel-dc-s3500

DC S3500 ürünü 20 nm  Intel NAND Flash Bellek teknolojisini 6 GB/s SATA ara yüzü ile birleştirerek 500 MB/s okuma hızı ve 450 MB/s yazma hızı hedefleyen Intel bu şekilde uygulama bazında daha hızlı bir sistem vaat ediyor. 80 GB ile 800 GB arasında değişen fiyatlara sahip 2 model SSD hazırlayan Intel bu modeller için  $115 ile $979 arası fiyat biçiyor. Intel  DC S3500′ ün fiyatı ile performansı, güç emilimi, güvenilirliği ve daha az yer kaplaması bakımından karşılaştırma yapıldığında karlı çıkılacağını da iddia ediyor.

Bulut teknolojisi kullanarak verilerini veya yazılımlarını depolayan firmalar için hız ve güvenli çalışma ortamı mutlak önem arz ediyor, bununla birlikte veri kaybına karşı ne kadar güven sağladığı da firma için ciddi bir kriter. Bu yüzden Intel tarafından DC S3500 ürününe dahil edilen ve 256-bit AES şifreleme metodu ile korunan bilgilerin güç kesintilerinde kaldığı yerden devam edebilmesi için tasarlanan, verileri kısa süreli periyotlar halinde diske depolayan kapasitörler veri kaybını minimuma indirmeyi hedefliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER