SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

HTC’ de Yaprak Dökümü

HTC’ de Yaprak Dökümü
Bu haber 22 Mayıs 2013 - 14:26 'de eklendi ve 800 kez görüntülendi.

Aylar süren mali ve istatistiksel düşüşten sonra HTC yönetim kadrosundaki bazı isimler daha fazla beklemek istemiyor. Teker teker firmadan ayrılan bu isimlerden birisi de Eric Lin. Strateji sorumlusu olan Eric Lin twitter üzerinden gönderdiği mesajında diğer çalışanları da istifaya davet etti.

HTC_Eric_Lin

Eric Lin

Geçtiğimiz hafta firmadan ayrılan ürün sorumlu şefi Kouji Kodera,  küresel iletişim başkan yardımcısı Jason Gordon, küresel satış ve pazarlama sorumlusu Rebecca Rowland ve dijital pazarlama direktörü John Starkweather gibi önemli isimlerden sonra firmadan ayrılan Lin’ in de yaptığı açıklamalar HTC adına kaygı verici olmaya başlıyor. Söylentiler arasında HTC’ nin bundan sonra sadece Asya pazarında yer alacağı var.

Peki HTC yöneticileri neden ayrılıyor?

İlk söylenti : HTC First adlı Facebook telefonu piyasalarda kabul görmedi, fiyatı da bu yüzden kat kat düşürüldü ve alınan duyumlara göre Facebook Home uygulamasını piyasalardan önce ilk olarak HTC First cihazında kullanılacağı sözünü vermişti, ancak Facebook Home hazır olduğunda piyasadaki rakiplerin de elindeydi. Bu yüzden Facebook’ u suçlayanlar var.

chou

Peter Chou

Bir diğer söylenti ise HTC One satışlarında rakiplerin çok gerisinde kalınması oldu. Pazarda Samsung ve Apple üstünlüğü sürerken, HTC CEO’ su Peter Chou‘ nun Mart ayında yaptığı açıklama hatırlandı : “HTC One’ ın olası bir başarısızlığında istifa ederim”.

Rahatsızlık duyulduğu söylene bir diğer konu da yine başkan Chou’ nun aldığı kararlar ile ilgili. Çalışanlara göre Chou uzun süreçli düşünebilen birisi değil, çok ani kararlar almakta. HTC One çalışmalarında hala eksikler varken acele ile telefonun bir an önce hazır edilmesi konusunda çalışanları zorlamış. Bu yüzden de üretim aşamasında ciddi gecikmeler yaşanmış.

Duyulan bu rahatsızlıklar dolayısı ile ayrılan HTC yönetici ve çalışanlarının yeri dolar mı bilmiyoruz ancak Taiwan’ lı firmanın bundan sonra bölgesinden ayrılmayacağı, Asya’ ya yönelip ABD ve diğer pazarları bırakacağı söylentileri iyice çalkalanmaya başladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER