SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Hangi İnternet Paketini Seçebiliriz?

Hangi İnternet Paketini Seçebiliriz?
Bu haber 04 Mayıs 2013 - 9:00 'de eklendi ve 3.438 kez görüntülendi.

Ülkemizde 20 milyon internet abonesi bulunuyor ve internet abonelerinin büyük çoğunluğu ADSL kullanıyor. Evlerinde, iş yerlerinde internet kullanıcısı olan abonelerin çoğu ise kullandıkları internet paketlerinden memnun değil. İnternetinden memnun olmayan aboneler veya yeni internet bağlatmayı düşünenler için rehber olabilecek bir araştırma yaptık. Bilgi ve kampanyalarını vereceğimiz ADSL internet paketleri arasından hangisini seçeceğiniz ise size kalmış. Yorumu size bırakıyoruz.

 

ttnetTTNET

Ülkenin en büyük internet kullanıcı portföyüne sahip kuruluşu olan TTNET 2006 yılında kurulmuş ve ülkemizde en güçlü altyapıya sahip firmadır.

TTNET 2013 Fiyat Listesi:

ttnetkampanyaları

TTNET NET4, NET6 ve NET12 paketleri sınırlı internet paketleridir. 4, 6 ve 12 GB dosya indirme sınırı bulunan bu paketlerde kotayı aştığınız takdirde aştığınız MB başına 0,011719 TL faturanıza ilave edilir. Yani 4 GB paket aldığınızda ve 5 GB dosya indirdiğinizde 0,011719 x 1.000 = 11,719 TL faturanız eklenir. Limit aşımlı olan bu 3 pakette fatura tutarınız 99 TL yi aşarsa bu faturanıza yansıtılamaz. Yani maksimum ödeyeceğiniz miktar 99 TL’ dir. Bunun yanında, 8LİMİTSİZ paketi dışındaki tüm paketlerde adil kullanım kotası kullanılır. Adil kullanım kotası aşıldığı takdirde, internet hızınız sonraki ay başına kadar 3 Mbps’ ye düşürülür.

TTNET tüm paketlerinde 8Mbps hıza erişme garantisi vermiyor. Paket içeriklerinde bulunan 8 Mbps’ e kadar ifadesi bunu gösteriyor. Sadece 8LİMİTSİZ paketinde hız minimum 8Mbps olacaktır şeklinde garanti veriliyor. TTNET Wifi ve NETDİSK Servisleri tüm paketlerde yer alırken, NET4 Paketi 300 dakika, diğer paketler ise 600 dakika TTNET Wifi kullanmanıza olanak veriyor. Tüm paketlerde bulunan online depolama alanı NETDİSK servisi ise 20 GB dosya depolamanıza izin veriyor.

TTNET Kampanyaları :

Her ay veya 3 ayda bir yenilenen TTNET kampanyaları ile ilgili en güncel bilgiyi bulabileceğiniz sayfa TTNET İnternet Kampanyaları sayfası.

 

dsmartD-Smart İnternet

Bir dijital platform olan D-Smart televizyon yayıncılığı ile girdiği dijital piyasada artık internet hizmeti de veriyor. Sürekli güncellenen kampanyaları ile abone kitlesini genişletmek isteyen D-Smart, televizyon paketleri ile birlikte verdiği internet paketleri ile de farklılık yaratıyor.

D-Smart Kampanyaları:

İnternet ve D-Smart Bir Arada Kampanyası

internetvedsmart

 

4,6 ve 12 GB kotalı paketleri ve 50 GB adil kotalı ve adil kotasız, limitsiz internet paketleri bulunan bu kampanya istediğiniz D-Smart TV paketini uygun fiyata alabilmeniz için hazırlanmış. Bu kampanyanın 24 ay taahhüt gerektirdiğini de belirtelim. Dilerseniz ayda 1TL karşılığı kablolu ve 2TL karşılığı kablosuz modem de hediye ediyorlar.

%50 İndirimli Paketler

yuzde50indirimdsmart

 

Kampanyadan yararlanmak için 24 ay taahhüt veriyorsunuz ve 12 ay boyunca kampanyalı fiyatları ödüyorsunuz. Sonraki 12 ay boyunca ise liste fiyatını ödersiniz.

Yalın İnternet Paketi, Yazlık İnternet Paketi, Engelli, Şehit ve Gazi yakınları Paketi, Aylık Paketler, Arkadaşını Getir Paketi, D-Smart Üyelerine İndirim Paketi ve Fiber İnternet paketleri için D-Smart’ ın güncel kampanya sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

superonlineSuperOnline ADSL

2004 yılında kurulan ve bir süredir Turkcell altyapısını kullanan bir firma olan SuperOnline’ ın kampanyalarına bir göz atalım.

SuperOnline Kampanyaları:

4×4′ lük Kampanya

superonline44kampanya

 

Resimde gördüğünüz hız alanı ifadesi Adil kullanım kotasını gösterir. Yani ilk 5 pakette verilen kotalar aşıldığında hızınız 3 Mbps’ ye düşürülür. İlk 2 kampanyada ilk 2 ay 4 TL sonraki aylarda ise tarife ücretini ödüyor, kotalı internet kullanıyorsunuz. Diğer paketlerde ise ilk 4 ay 4TL ödüyorsunuz. Sonra tarife ücretine geçiyorsunuz. Bu kampanyalar 24 ay taahhüt verilmesi durumunda geçerli olur. Modem ve Aktivasyon ücreti alınmaz ancak kurulum hizmeti de sunulmaz. Modeminizi alır telefon hattına bağlar ve kullanırsınız.

Engelliler için yapılan kampanyalar, yalın internet kapmanyası ve fiber internet kampanyaları için SuperOnline kampanyalar sayfasını takip edebilirsiniz.

 

turknetTurkNet

1995 yılında kurulan TurkNet firması 2008 yılında bu yana ADSL hizmeti sunuyor. Kendi fiber optik altyapısına sahip olan TurkNet kampanyaları hakkında bilgi verelim.

TurkNet Kampanyaları:

Tam İletişim Paketi

turknettamiletisim

 

Bir ADSL + Telefon paketi olan bu pakette bedava telefon ile birlikte kotalı – kotasız 8Mbps paketler veya akşam 7′ den sabah 7′ ye ücretsiz telefon hizmeti ile birlikte 4 GB kotalı internet paketlerinden birini seçebilirsiniz. 2 yıl taahhüt verme şartı vardır. Aktivasyon ücreti alınmaz. Modem istenirse kablolu seçeneği 12 ay x 3 TL ya da kablosuz seçeneği 12 ay x 5 TL olarak faturanıza ilave edilir.

TurkNet’ e ait güncel Yalın İnternet ve Şehit, Gazi ve Engelli Yakınları kampanyalarına göz atmak isterseniz TurkNet Kampanyaları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu firmalara alternatif olarak seçebileceğiniz diğer firmalar ve kampanyalarını takip etmeniz için web sayfalarının adresleri aşağıdaki gibidir:

Biri ADSL : Biri ADSL Kampanyaları

Doping ADSL : Doping ADSL Kampanyaları

UyduNet : Uydunet ADSL Kampanyaları

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
 • Hakan ;

  ben millenicoma varımaicim, 2 yıldır evdekullandım tek bir gün sıkıntı yaşamadım, net! Şimdi öğrenci evi mantığındaki kampanyası da gayet uygun bence bizim eve gider bu tarife!

  17 Ekim 2013 15:46

  Warning: Illegal string offset 'max_depth' in /home/teknointernet/public_html/wp-content/themes/wpHaberV3/functions.php on line 537
 • POPÜLER FOTO GALERİLER
  SON DAKİKA HABERLERİ
  İLGİLİ HABERLER