SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Google’ dan Mobil Sitelerde Tavsiye Motoru

Google’ dan Mobil Sitelerde Tavsiye Motoru
Bu haber 13 Mayıs 2013 - 14:06 'de eklendi ve 662 kez görüntülendi.


Google+ platformu gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Google tarafından titizlikle üzerinde çalışmalar yürütülen Google+ mobil platformlar için, tavsiye edilen içerikleri gösteren bir bileşen içeriyor. Mobil haber sitelerinde gezinirken Google+ servisi etkinleştirilmiş olan sitelerin altında tavsiye edilen içerik bileşeni gösterilecek.

Uygulama için site içerisinde gezinen kişilerin Google+ üyeliğine sahip olmaları gerekmeyecek. Gezinilen sitenin içerisinde yer alan tek satırlık bir kod yeterli olacak. Forbes Google’ a bu konuda en büyük desteği sağlayan haber servisi olurken diğer sitelere de öncülük etmiş oldu. Diğer haber sitelerinin kaynak kodlarına sadece tek satırlık bir kod eklemeleri yeterli. Google’ ın bu uygulamayı devreye sokmasında en büyük etkenlerden birisi geçenlerde yapılan bir açıklama ile kendini göstermişti. Google+ ürün menajeri Seth Sternberg geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada mobil sitelerde gezinen kullanıcıların okudukları yazı bittikten sonra başka bir şey bulamadıkları için hemen siteden ayrıldıklarını bildirmişti. Bu yüzden mobil internet için içerik bulma adına çok önemli adımlar attıklarını belirten Sternberg’ in bu açıklamaları uygulamanın gerekliliğini gösterir nitelikte.

Peki bu tavsiyeler nasıl gerçekleştirilecek? Elbette Google+ burada başrol oynayacak. Kayıtlı olduğunuz Google+ hesabınızdaki arkadaşlarınız ve sizin okuduklarınız ile tavsiye ettikleriniz arasında Google tarafından harmanlanmış bir algoritma motoru hazırlanmış. Tavsiyelerin görünmesi için sayfayı kaydırmanız yeterli olacak. Google+ yayıncı hesabı olan yayıncılar bu bileşeni özelleştirebiliyor mesela bileşenin nerede ve ne zaman görüneceğini, hangi tür sitelerde görünüp hangi tür sitelerde görünmeyeceğini ayarlayabiliyorlar. Bu menüye erişip etkinleştirebilmek için publisher hesabınıza girip aşağıdaki resimde gösterilen yönergeleri takip edebilirsiniz.

googleplus-publisher


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER