SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Google Oyun Konsolu Üretecek

Google Oyun Konsolu Üretecek
Bu haber 29 Haziran 2013 - 9:10 'de eklendi ve 710 kez görüntülendi.

Ortalıkta dolaşan bazı söylentiler Google tarafından 2 adet yeni cihaz için çalışmalara başlandığını ileri sürüyor. Söylentilerin kaynaklarından Wall Street Journal ise Google’ ın Android işletim sistemi kullanan bir oyun konsolu üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Rekabetin yüksek olduğu ve PS4, Xbox One gibi güçlü isimlerin yer aldığı konsol savaşlarında Google’ ın nasıl yer alacağına dair ise herhangi bir ibare ve açıklama bulunmuyor.

 

 

google-akilli-saat

Google tarafından yapılan bazı yatırımları inceleyen araştırmacılar internet devinin oyun konsolu ile birlikte akıllı saat üretimine de hazırlandığını, bu cihazlardan en az birinin sonbaharda piyasalara sunulacağını söylüyor. Samsung’ un da daha önceden Android akıllı saat için çalışmalar yaptığı biliniyor. Google bu bağlamda aynı yolu izleyebilir. Oyun dünyasında da takip edilemeyecek bir hızla genişleyen Android platformu göz önüne alınırsa Google’ dan konsol piyasalarını karıştıracak bir oyun konsolu beklenebilir.

Wall Street Journal’ da yer alan bir başka haberde ise medya cihazı olan Nexus Q‘ nun gelişmiş bir versiyonu üzerinde çalışmalar olduğu da iddia ediliyor. Bildiğiniz üzere Google’ ın medya oynatan cihazı yüksek fiyatı nedeni ile eleştirilmiş ve pazarda kendine yer bulamamıştı. Yeni çalışmaların Google Play Store üzerinden müzik ve video satışlarını arttırmak amacıyla yapıldığı ve cihazın fiyatının bu yüzden düşük tutulacağı tahmin ediliyor.

android-oyun

Apple‘ ın da bir oyun makinesi üzerinde çalıştığını açıklamasından sonra oyun konsol piyasaları oldukça karışacak gibi görünüyor. Her ne kadar Google tarafından konu ile ilgili resmi açıklama gelmese de haberlerin kaynaklarının oldukça güvenilir olması ve iddiaların dayanakları şimdiden Android oyun meraklılarını heyecanlandırmaya yetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER