SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Google I/O Etkinliği

Google I/O Etkinliği
Bu haber 06 Aralık 2012 - 10:24 'de eklendi ve 590 kez görüntülendi.


Google gelecek I/O yazılımcı konferansını 15-17 Mayıs tarihleri arasında yapacağını duyurdu. Twitter hesabından yapılan duyuruda kayıtların 2013’ün başlarında başlayacağına dikkat çekildi.

Google’ın bu yılki aynı etkinliği haziran ayında gerçekleşmiş, Android 4.1 Jelly Bean, Nexus 7 tablet ve Nexus Q medya cihazları tanıtılmıştı. Ancak daha önemlisi Google’ın akıllı gözlüğü de yine bu tarihte dünyaya tanıtılmıştı.  Google Developers Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda fazla bir detay verilmedi. Kayıtlar ise gelecek yıl başlarında ilan edilecek. Gelecek konferansın Android 5.0 Key Lime Pie sürümü ve bu sürümle gelecek olan cihazlara odaklanması bekleniyor.

Her yıl düzenlenen etkinliğe ilgili yıldan yıla arttığından sadece bu yılın I/O etkinliği için çıkan biletler 20 dakika gibi kısa bir sürede tükenmişti. Google’ın I/O 2013 konferansı ise biraz daha erken bir tarihte, 15-17 Mayıs 2013’te gerçekleştirilecek. Aslında konferans geleneksel olarak Mayıs aylarında yapılmaktaydı. Geçen sene tarih biraz ileriye alınmıştı.

Bu yıl Haziran sonunda gerçekleşen I/O 2012 konferansında, Android 4.1 Jelly Bean sürümü, Google Glass giyilebilir gözlük bilgisayar konsepti, ASUS üretimi Nexus 7 tablet ve Nexus Q ev eğlencesi için multimedya cihazının tanıtımlarına şahit olmuştuk. Konferans 175 ülkede 3.5 milyon kişi tarafından canlı olarak izlenmişti.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER