SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Google Internet TV Projesi

Google Internet TV Projesi
Bu haber 17 Temmuz 2013 - 11:00 'de eklendi ve 791 kez görüntülendi.

Bazı sağlam kaynaklardan alınan bilgilere göre Google Internet TV işine girmeyi planlıyor. Google öncelikle Comcast ve Time Warner Cable gibi kablolu yayın firmalarından başlamak üzere kablolu yayın alt yapısını kullanarak, kullanıcılara internet üzerinden televizyon izleme fırsatı sunmayı düşünüyor.

The Wall Street Journal’ ın haberine göre Google projeye başlamadan önce yapılan ön çalışmaları ve hazırlıkları demo olarak programcılarına sundu. Televizyon kanal paketleri halinde, kablolu yayın paketlerine benzer şekilde hazırlanması planlanan televizyon projesinin Google tarafından daha önce de duyurulan Google TV projesini nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Google TV projesi tamamen online bir alt yapıya dayanmaktaydı, Internet TV ise çalışmaya başlanırsa kablolu yayın alt yapısını kullanacak.

Internet-TV

Apple ve Intel gibi güçlü bir rakiplerin de Internet TV projesine başlamış olduğu şu günlerde Google rekabetin gittikçe yükseldiği bu alanda ne kadar başarılı olabilir? Internet TV projeleri yayın iletim hakları tarafından kısıtlanmış bir alan ve sağlam projeler gerektiriyor. Google bu anlamda programcılarını konuya hazırlamakla meşgul. 2 yıl önce de benzer bir projeye adım attığı söylentileri dolaşan Google, yine söylentilere göre projeye onay alamamış.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER