SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Google, Facebook Reklamları Satacak

Google, Facebook Reklamları Satacak
Bu haber 21 Ekim 2013 - 13:17 'de eklendi ve 702 kez görüntülendi.


Uzun süren Google-Facebook rekabeti zaman zaman düşmanlığa kadar ilerlemiş olmasına rağmen son atılan adımlar, rekabetin yumuşadığını gösteriyor. Google tarafından yapılan açıklama iki firmanın özellikle reklamlar söz konusu olduğunda anlaşma yoluna gideceğini gösteriyor.

Google tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre DoubleClick birimi bundan sonra müşterilerinin Facebook reklamları satın almasına izin verecek. Bunun anlamı ise, müşteriler kısa bir süre sonra Google DoubleClick Bid Manager üzerinden Facebook Exchange (FBX) ürünlerine teklif verebilecek. Bilindiği kadarı ile FBX kullanıcıların tarayıcı izlenimlerini takip ederek reklamların hedef kitle seçimine yardımcı olan bir uygulama. Google’ ın bu uygulama ile birlikte çalışma nedenini ise Double Click menajeri Payam Shodjai blogundan açıklıyor. Shodjai Facebook ile FBX üzerinden bir ortak çalışma yürüterek, onlara ait teklif verme sistemlerini kullanıcılarına sunmak istediklerini yazdı.

double-click-google

Yapılan kısa açıklama anlaşmanın detaylarını belirtmemiş ancak reklam anlayışında yapılan bu büyük atılım iki firmayı da etkileyecek. Bilindiği gibi bu yılın başlarında duyurulan FBX platformu bir çok firmayı davet etmesine rağmen platformunda Google’ a herhangi bir yer açmamıştı. Bu anlaşmanın nedenleri henüz belirgin olmamakla birlikte iki firmanın ortaklığı her iki tarafa da fayda getirecektir. Bir tarafta online reklam endüstrisinin lideri konumundaki DoubleClick, diğer tarafta ise Facebook gibi milyarlarca kullanıcıya sahip bir platformu arkasına alarak reklamcıları cezbeden FBX. İlerleyen günlerde anlaşma detayları yayınlanacaktır, biz ise detayları belirgin olana kadar yapılan kısa açıklamanın heyecanı ile iki devin atacağı adımları bekleyeceğiz.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER