SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Google Cloud Print, Windows Ortamında

Google Cloud Print, Windows Ortamında
Bu haber 23 Temmuz 2013 - 8:31 'de eklendi ve 2.134 kez görüntülendi.

Yazıcıyı diğer kullanıcılar paylaşıma açıp, başka yerlerden de çıktı gönderebilmenize olanak tanıyan cloud print teknolojisi, Google tarafından özenle geliştirilmeye devam ediyor. Bilişim devi, Cloud Print uygulamasını bir kaç güncelleme ile Windows ortamında çalışabilir hale getirirken yazıcı paylaşım özelliklerini de geliştirdi.

Bugüne kadar sadece Chrome ve Chrome OS üzerinden kullanılabilen cloud print özelliği artık üçüncü parti bir yazılım sayesinde kullanılabilecek. Google Cloud Print Hizmeti adresinden indirebileceğiniz araç sayesinde kullandığınız -cloud print destekli- yazıcılarınızı paylaşıma açabilir, Google‘ un cloud ağına katabilir ve dilediğiniz yerden çıktı gönderebilirsiniz.

google-cloud-printer-driver

Windows 7, Vista ve Windows XP desteği bulunan uygulama ile birlikte bir de driver yayınlandı. Google Cloud Printer olarak bilgisayarınıza kurulan bu driver standart bir yazıcı gibi bilgisayarınıza tanıtılıyor. Çeşitli paylaşım özellikleri de bulunan uygulama sayesinde paylaştığınız yazıcının kullanımı ile ilgili kısıtlamalar da yapabiliyorsunuz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER