SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Google I/O 2017 etkinliğinde Android Go Tanıtıldı

Android Go Google I/O 2017 etkinliği dahilinde resmi olarak tanıtıldı. Düşük donanımlı cihazlar ve giriş seviyesindeki kullanıcıların sorunlarını ortadan kaldıracak olan Android Go, kullanıcılara bol bol veri tasarrufu yaptıracak!

Google I/O 2017 etkinliğinde Android Go Tanıtıldı
Bu haber 18 Mayıs 2017 - 7:26 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

Android Go Google I/O 2017 etkinliği dahilinde resmi olarak tanıtıldı. Düşük donanımlı cihazlar ve giriş seviyesindeki kullanıcıların sorunlarını ortadan kaldıracak olan Android Go, kullanıcılara bol bol veri tasarrufu yaptıracak! Google I/O 2017 etkinliği dahilinde Google yetkilileri, sunacağı yenilikleri bir bir tanıttı. Bu yenilikler arasında en dikkat çekenlerden biri olan Android Go resmi olarak duyuruldu.

Android Go duyuruldu!

Google, her sınıftan Android kullanıcısını düşünerek önemli hamlelere imza atıyor. Bugün yapılan etkinlikte Google, giriş seviyesindeki Android modelleri için Android Go‘yu gün yüzüne çıkardı.

Android Go ile giriş seviyesindeki bir telefon kullanıcıları daha iyi ve kaliteli bir akıllı telefon deneyimi yaşayacak. Böylelikle kullanıcıların karşılaştığı sorunları ortadan kaldıran Google, Android Go ile beraber giriş seviyesindeki modelleri Android O ile daha uyumlu hale gelecek.

Veri kullanımı anlık takip edebileceksiniz!

1 GB veya daha az modelleri Android O‘ya daha iyi optimize etmek için sunulacak olan Android Go, RAM ve veri kullanımını sınırlandırmanıza olanak sağlayacak.

Android Go sayesinde veri kullanımı hakkında temel bilgileri, bildirim çubuğu menüsünde kolaylıkla gözlemleyebileceksiniz. Giriş seviyesindeki akıllı telefon kullanıcıları için her türlü detayı düşünen Google, ortaya çıkan sorunları en aza indirmeyi hedefliyor.

YouTube Go ile veri tasarrufunun dibine vurun!

Her türlü veri tasarrufunu kullanıcılara sunacak olan Android Go, Chorome’un veri tasarruf modunu etkin olarak hizmete sunacak. Ayırca YouTube Go adından yeni bir uygulama ile birlikte Google, Android Go yüklü cihazlara, standart YouTube uygulamasına nazaran daha az veri kullanımına yardımcı olacak.

Bu uygulama ile kullanıcılar YouTube‘da video izlemeden önce o videoyu ön izleyebilecekler. Böylelikle ekstra bir veri tasarrufu yapacak kullanıcıların yüzü oldukça gülecektir.

YouTube Go, ayrıca kullanıcılara çevrimdışı bir kullanım imkanı da sunacak. Kullanıcılar beğendiği videoyu indirip, veri bağlantısı veya WI-FI bağlantısı olmadan da izleyebilecekler ve bu uygulamanın en güzel detayı ise, indirilen bu videoları diğer kullanıcılarla rahatlıkla paylaşabileceksiniz.

Bunların dışında Android Go sürümü ile birlikte diğer uygulamalarda veri tasarrufu yönünden kullanıcılara özel olarak tasarlanan uygulamalarda, Play Store üzerinden de görüldüğünü de belirtelim.

Android Go çıkış tarihi!

Android Go yüklü cihazlar, 2018 yılında satışa çıkarılacağı açıkladı. Bu telefonlar özellikle veri tasarrufu ile ön plana çıkacak. Bakalım bu cihazlar başarılı olabilecekler mi? Büyük bir merak konusu.

AA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER