SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Galaxy Watch Özellikleri ve Detaylı İncelememiz

Samsung Galaxy Watch incelemesi ile, bugüne kadar devam etmiş Samsung Gear S serisine de son verilmiş olduğunu görüyoruz. Her ne kadar yeni akıllı saat bir önceki model olan Gear S3‘ü andırıyor olsa da detayları yazımızda.

Galaxy Watch Özellikleri ve Detaylı İncelememiz
Bu haber 10 Ağustos 2018 - 8:13 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.


Samsung Galaxy Note 9 modelini tanıtan Samsung, yeni akıllı saati Samsung Galaxy Watch ile kullanıcılara bir sürpriz yaptı. Bizde Galaxy Watch özellikleri ve fiyatı gibi merak edilen detayları bir araya getirdiğimiz konumuz ile sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Samsung Galaxy Note 9 hakkında tüm detaylara ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

New York’ta düzenlediği Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 9 modelini tanıtan Samsung, yeni akıllı saati Galaxy Watch ile kullanıcılara bir sürpriz yaptı. Bizde Galaxy Watch özellikleri ve fiyatı gibi merak edilen detayları bir araya getirdik.

Galaxy Watch özellikleri ile neler sunuyor?

Galaxy Watch’ın tanıtılması ile birlikte Samsung, Gear modellerine veda etmiş oldu. Samsung’un yeni akıllı saati tasarımsal açıdan Gear S3’ü oldukça andırıyor. Ancak, tasarım konusunda bayanların taleplerinin dinlendiği belirtiliyor.

Bu sayede Apple Watch ile benzer şekilde tasarımsal açıdan daha fazla seçenek sunan saat rekabeti güçlendirecek. 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı modeli olan akıllı saat, Samsung’un yeni kablosuz şarj standı Duo’yu destekliyor.

Bu sayede Galaxy Note 9 ve Galaxy Watch’ı satın aldığınızda her iki cihazı kablosuz şarj etmeniz mümkün olacak. Bunun yanı sıra stres takibi için kalp atış hızını sürekli ölçen Galaxy Watch çok yükseldiğinde sizi bilgilendiriyor.

Sakinleşmenizi sağlayacak nefes egzersizlerini size sunan akıllı saat, aynı zamanda daha iyi bir uyku için size özel analizler yaparak öneriler sunuyor.  Yine Apple Watch ile benzer şekilde e-SIM kullanıma sunuldu.

Bu sayede ülkemizde olmasa da, Galaxy Watch’ı satın alan kullanıcılar telefondan bağımsız şekilde telefon görüşmesi / internet bağlantısı yapabilecek.

Bunun yanı sıra akıllı saatten hava durumu, ajanda ve sağlık gibi konularda günlük brifing alabiliyorsunuz. Gümüş, gece siyahı, ve rose altın olmak üzere üç farklı seçeneği bulunan akıllı saati farklı kayışlar ile kullanmak mümkün.

Corning’in Gorilla DX teknolojisi ile korunan akıllı saat, bu sayede askeri düzeyde dayanıklılık sunuyor. Tahmin edilebileceği gibi cihaz suya karşı dayanıklı yapıda.

Pil ömrü ise oldukça iyi seviyede. Zira, 42 mm’lik modelin 45 saatin, 46 mm’lik modelin ise 80 saatin üzerinde bir pil ömrü sunduğu belirtiliyor. Galaxy App Store’da şu anda bu saat ile kullanılabilecek 60 binden fazla arayüz bulunuyor.

Galaxy Watch ön inceleme

Galaxy Watch‘un tanıtımıyla, bugüne kadar devam etmiş Samsung Gear S serisine de son verilmiş oldu. Her ne kadar yeni akıllı saat bir önceki model olanGear S3‘ü andırıyor olsa da, Galaxy isminin saatin başına gelmiş olması, Samsung’un Galaxy markasını bir ekosisteme dönüştürme çabasını ortaya koyuyor.

Galaxy Watch özellikleri

Tasarımsal açıdan daha fazla seçenek sunan bu saat rekabeti de güçlendirecek. 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı modeli olan Galaxy Watch, Samsung’un yeni kablosuz şarj standı Duo’yu da destekliyor. Bu iki farklı boyut seçeneğinde en büyük fark ise batarya kapasiteleri. 46 mm’lik saat 472 mAh bataryaya sahipken, 42 mm’lik versiyon 270 mAh bataryaya sahip.

Donanım tarafındaysa bizleri çift çekirdekli Exynos 9110 işlemci karşılıyor. Bu işlemcinin çekirdek hızları ise  1.15 GHz olarak ayarlanmış. Yani elimizde oldukça güçlü bir akıllı saat var. İşletim sistemi tarafındaysa Tizen OS 4.0’a geçiş yapılıyor. Donanımsal olarak farkın yaşandığı bölümse LTE ve Bluetooth modellerinde ortaya çıkıyor. Bluetooth model 768 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanına sahipken, LTE (entegre SIM’li model) 1.5 GB RAM ve 4 GB dahili depolama alanını bizlere sunuyor.

Yeni gelen özellikler arasında stres takibi bulunuyor. Bunun için kalp atış hızınısürekli ölçen Galaxy Watch stres seviyeniz çok yükseldiğinde sizi bilgilendiriyor. Sakinleşmenizi sağlayacak nefes egzersizlerini size sunan cihaz, aynı zamanda daha iyi bir uyku için size özel analizler yaparak önerilerini sunuyor.

Galaxy Watch kullanıcılara, fitness de dahil olmak üzere sağlıklı bir yaşam sunmak için yardımcı olmayı amaçlıyor. Yeni eklenen 21 kapalı ortam egzersizi ile birlikte toplam 39 farklı antrenman çeşidi cihaz üzerinden kolayca izlenebiliyor. Dengeli beslenmenin egzersiz kadar önemli olduğu düşünürsek, alınan kalorinin izlenmesi çok büyük bir kolaylık sağlıyor.

Cihaza entegre SIM sayesinde, ülkemizde olmasa da, Galaxy Watch’ı satın alan kullanıcılar telefondan bağımsız şekilde telefon görüşmesi ve internet bağlantısı yapabilecek.

46 mm’lik Galaxy Watch, normal kullanımda 80 saat pil ömrüne sahipken, düşük kullanımda 168 saati geçebiliyor. 42mm’lik Galaxy Watch ise normal kullanımda 45 saat, düşük kullanımda 120 saat pil ömrüne sahip

Galaxy Watch’un gümüş, gece siyahı ve pembe altın renk seçenekleriyle Türkiye’de Eylül ayı içerisinde satışa sunulması planlanıyor.

Galaxy Watch uyumlu cihazlar listesi

Samsung: Android 5.0 ve üzeri telefonlar
Android telefonlar: Android 5.0 ve üzeri telefonlar
iOS: iPhone 5 ve üzeri cihazlar (iOS 9.0)HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER