Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook yavaşlık sorunu ile gündemde

Facebook yavaşlık sorunu ile gündemde

Facebook erişim sıkıntısı yaşıyor. Özellikle gece saatlerinde, dünya genelinde birçok kullanıcı hesaplarına erişmekte zorlanıyor. Konu ile ilgili çalışmalar sürerken, Türkiye tarafında da Facebook açılmıyor şikayetleri üzerine BTK tarafından açıklama yapıldı.

Facebook erişim sıkıntısı yaşıyor

Facebook sunucuları 22:00 gibi son bir saattir zor anlar yaşıyor. “Facebook çöktü mü?” soruları iyice yükselirken, Facebook tarafında bir açıklama yapılmadı.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan resmi Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili olarak Türkiye tarafındaki ilk açıklamayı yaptı.

Güncelleniyor: Sosyal medyanın devi konu ile ilgili açıklama yapmadı ama sorunun Avrupa sunucularından kaynaklandığı belirtiliyor.

Tüm dünyayı etkileyen olay 21:45 civarında kullanıcıları etkilemeye başlarken, erişim sorunu yaklaşık 20 dakika sürdü. 22:00 sonrasında kullanıcılar hesaplarına erişebildiler. Yine de birçok kişi 22:00 sonrasında da hesaplarına erişemedikleri gerekçesiyle Twitter ve diğer sosyal medya kanallarından şikayette bulundular.

Kaynak: Haber7

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

Yeni Facebook Aracı İle Videolarınızı Animasyona Dönüştürebilirsiniz

Son günlerde kullanımı artan animasyonlu gif'ler için Facebook harekete geçti. Artık kendi animasyonlarınızı yapmanız için Facebook entegre bir araç sunacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir