SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Facebook da Hashtag Kullanacak

Facebook da Hashtag Kullanacak
Bu haber 13 Haziran 2013 - 17:44 'de eklendi ve 2.397 kez görüntülendi.

Sosyal medyanın 1 numaralı ismi Facebook da sonunda bildirimlerde kullanılabilecek hashtag (#hashtag) desteğini sağlıyor. Bugünden itibaren bir kesim Facebook kullanıcısı için aktif edilen hashtag kullanımı ile ilgili Mart ayından bu yana bir bekleyiş vardı. Önümüzdeki haftalarda ise tüm kullanıcılar için aktif edilmesi bekleniyor.

Hashtag kullanımı sosyal ağlarda arama fonksiyonunu geliştirmek için hazırlanmış bir yöntem. Tıklanarak veya #aranankelime şeklinde arama kısmına yazılarak aranan kelimeyi içeren tüm hashtaglar listeleniyor ve bu şekilde aranan kelime ile ilgili daha etkin sonuçlara ulaşılıyor. Facebook‘ ta bu yöntemi kullanabilmek için yaptığı çalışmaları sonlandırma aşamasında artık. Hashtaglar ile birlikte içerik arama özellikleri gelişecek olan Facebook hali hazırda da bir çok kullanıcının hashtag içeren postları olduğunu, özelliğin aktif olması ile bu postların da aktif olacağını belirtti.

facebook-hashtag-kullanma

Facebook’ ta hashtag kullanımı şu şekilde olacak. Kullanıcılar Facebook, Twitter veya Instagram gibi hashtag desteği olan sosyal ağlardaki postları doğrudan ekleyebilecek ve tıklanan hashtaglar doğrudan kaynak siteye yönlendirilecek. Örneğin #superligsonuclari şeklinde etiketlenen bir post twitter üzerinden alınmış ise bu hashtag üzerine tıklandığında doğrudan kaynak sitedeki sonuçlar listelenecek.

Hashtag yöntemi 2007 yılında ilk olarak Twitter tarafından kuıllanılmaya başlanmış ve ilerleyen yıllar içerisinde Flickr, Tumblr, Google+ ve Facebook’ un sahibi olduğu Instagram tarafından da yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER