SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Facebook’ da Arkadaşlık İsteklerini Kısıtlama

Facebook’ da Arkadaşlık İsteklerini Kısıtlama
Bu haber 29 Temmuz 2013 - 9:09 'de eklendi ve 1.983 kez görüntülendi.


Facebook üzerinde çok fazla arkadaşlık isteği almak bazı kullanıcılar için çekici olabildiği gibi bazı kullanıcılar için de can sıkıcı olabiliyor. Ancak Facebook‘ da arkadaşlık isteklerini kısıtlayabiliyor olabilmenizin bu sıkıntıdan kurtulmanız için bir seçenek olduğunu biliyor muydunuz?

Varsayılan olarak Facebook’ da herhangi bir kişiden arkadaşlık isteği alabilirsiniz, profilinizi gören, Google veya başka bir yerden sizi bulan herhangi birisi size arkadaşlık isteği gönderebilir, bir çok kullanıcı da bundan rahatsız olur. Ancak bu engellenebilir bir özelliktir. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı görelim.

facebook-arkadas-engelleme

Öncelikle Facebook ana sayfamıza geliyoruz ve üstteki kilit işaretine tıklayarak gizlilik ayarları menüsüne giriyoruz. Burada “Benimle Kimler İletişim Kurabilir?” başlıklı bir sekme var, bu sekmenin altından “Bana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir?” seçeneğini “Arkadaşlarımın Arkadaşları” olarak değiştirebilirsiniz.  Bu ayar varsayılan olarak “Herkes” dir. Yani herkes size arkadaşlık isteğinde bulunabilir. Biz diğer seçeneği seçerek sadece tanıdığınız çevrede olanların size arkadaşlık isteği gönderebilmelerini sağladık.

Bu ayar sayesinde tanımadığınız kişiler size istek gönderemez ancak mesaj yazabilirler, bunu da aynı sekmedeki “Kimlerin mesajlarının Gelen Kutuma düşmesini istiyorum?” seçeneğinden “Mutlak Filtreleme” ile ayarlayabilirsiniz.

Bütün bu ayarlar yoluyla en azından daha sakin bir Facebook deneyimi yaşamak isteyen, arkadaşlık isteklerinden bıkmış ya da arkadaş yerine sadece abone edinmek isteyen kullanıcılar için bilinmesi gereken ufak detaylar. Bir çok kullanıcı bu ayarlara kolaylıkla ulaşabiliyor iken, gözden kaçıran veya bulamayanlar için bir rehber olmak istedik.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER