SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

E3 2013 İçin Geri Sayım Başladı

E3 2013 İçin Geri Sayım Başladı
Bu haber 30 Mayıs 2013 - 12:09 'de eklendi ve 1.086 kez görüntülendi.

Her yıl düzenlenen eğlenceye yönelik elektronik fuarı E3 ( Electronic Entertainment Expo) bu yıl da Entertainment Software Association (ESA) tarafından düzenlenen bir fuarda  bizleri bekliyor. 11 – 13 Haziran tarihleri arasında Los Angeles Convention Center‘ da gerçekleşecek E3 2013 fuarı bu yıl da özellikle oyun dünyasından yenilikler ile tanışmamıza vesile olacak.

PS4, Xbox One, Wii U ve PC oyunları ile oyun sektöründeki yeniliklerin merakla beklendiği fuarda bu yıl karşılaşacağımız tanıtımlara bir göz atalım istedik. Her ne kadar tüm duyurular üstü kapalı olarak yapılsa da E3 ile birlikte detaylarını göreceğimiz yenilikler nelermiş bir görelim.

xbox1 – Microsoft’ tan Xbox Günü ve E3 Günleri : Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından tanıtımı yapılan Xbox One ile ilgili detayların 10 Haziran’ da E3 fuarından önce paylaşılacağını daha önce duyurmuştuk. Xbox One ile ilgili en önemli yeniliklerin duyurulacağını umduğumuz 10 Haziran günü, E3 Öncesi Xbox Günü olarak kayıtlara geçecek.

Fuar sürecinde de perde alacak olan Microsoft’ un Xbox One, Kinect, Xbox Gamepad’ i gibi yenilikler dışında Call of Duty: Ghosts ve Steven Spielberg tarafından hazırlanan TV gösterisi Halo hakkında da haberler paylaşacağı duyuruldu. Bunlarla birlikte Xbox 360′ tan da vazgeçmeyi düşünmeyen Microsoft’ un 360 serisinin küçük kardeşi Xbox 360 Mini‘ yi de hazırladığı ve fuarda tanıtacağı söylentileri dolaşıyor.

2 – Nintendo Beklemede : Nintendo yaptığı resmi açıklamada, fuarda geleneksel olarak düzenledikleri detaylı basın toplantılarını bu yıl es geçeceklerini duyurdu. Firma bu yıl sadece yazılım tabanlı ufak bir tanıtım yapılacağını bildirirken, Sony ve Microsoft gibi rakipleri atılım içerisinde iken Nintendo‘ nun bu tutumu dikkat çekici oldu. Bunda Nintendo’ nun son gamepad’ i Wii U‘ dan pek memnun olmayışının etkisi olduğunu düşünüyoruz. Sonuçta karşısında PS4 ve Xbox One gibi güçlü rakipler varken mücadele içinde olmamaları onların hayrına olabilir.

playstation-gamepad3 – PlayStation 4 (PS4) : Sony konsolunu sır gibi saklıyor. PS4 ile ilgili bir kaç ufak done paylaşan Sony bir sonraki adımı Haziran sonlarına sakladığını duyursa da E3 fuarını boş geçeceklerini düşünmek doğru olmaz. Özellikle de Microsoft gibi bir rakibin boy gösterisi yapacağı günlerde sessiz kalmak istemeyeceklerdir. PS4′ ün fiyatı, çıkış tarihi, nerelerde satışa konulacağı gibi bilgilerin çok daha netleşmeye ihtiyacı var ve bu bilgileri paylaşmak için E3′ ten daha iyi bir fırsat bulunamaz.

Sony, Playstation 4 için E3 basın toplantısını 10 Haziran günü yapacağını duyurdu.

4 – Sürprizler : E3 takipçileri bilirler, E3 sürprizlerle doludur. Bu sürprizlerden bazılarını tahminlere bağlı olarak toparladık, bakalım hangi tahminler doğru çıkacak…

Bir çok değerlendirmede yeni nesil oyunculuğa adım olarak adlandırılan Watch Dogs isimli oyununu E3 fuarında izleyebiliriz. Ubisoft’ un oyunu PS3, PS4, Xbox 360 ve üstünde oynanabilir şekilde hazırladığını duyurması heyecanı bir kat daha arttırdı.

Wii U’ nun hazırlamasını beklediğimiz oyunlardan birisi olan Super Smash Bros. Fanları E3 fuarında bu oyun ile ilgili açıklama bekliyor.

Call of Duty Modern Warfare 4, Battlefield 4 ve Assassins Creed IV: Black Flag gibi oyunlar da beklenenler arasında. Çıkış tarihi 17 Eylül olarak açıklanan Grand Theft Auto V (GTA 5) ile ilgili bir demo da fena olmazdı…

unreal-engine-4-game5 – Unreal Oyun Motoru 4 (Unreal Engine 4) : Tanışmayı heyecanla beklediğimiz yeni oyun motoru PS4 demosu ile birlikte duyurulmuştu. E3 fuarında da karşılamayı ümit ediyoruz. Mass Effect 3 ve  Batman: Arkham City gibi oyunların mimarisinde bulunan oyun motoru Unreal Engine 4, gerçek zamanlı dinamik aydınlatmalar, parlak yansımalar, yer altına dağılan ışık ve diğer bir çok adını bile daha önce duymadığınız grafik yenilikleri ile geliyor.

6 – Valve’ den Steam Box : Konsol dünyasında yepyeni bir nefes olması beklenen bir cihaz da Valve’ den geliyor. Steam Box adlı oyun konsolu bir nevi bilgisayar kasasını andırıyor. Steam adlı online oyun markasının oyunları üzerine temel atmış olan ve PC oyunlarını oynatacağı duyurulan Valve üretimi cihazın ön siparişlere açıldığını biliyoruz. Daha önce Haziran – Temmuz gibi hazır olacağı duyurulan Steam Box‘ un da E3 fuarında yer alması ve detaylarının açıklanması ümidini taşıyoruz.

7 – Android Konsolu Ouya : Kickstarter firması tarafından hazırlanan Ouya‘ da Steam Box gibi konsol dünyasına yeni adım atan isimlerden birisi oluyor. ABD, İngiltere ve Kanada’ da 4 Haziran’ da piyasaya sürülen konsolun Android tabanlı olması dikkatleri üzerine çekiyor. Testlerde donanımsal olarak bazı eksiklere rastlanılan Ouya’ nın E3 fuarında bu sorunlara karşı ne tür bir önlem aldığını da görebiliriz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER