SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Chrome Kısayolları

Düzinelerce kısayollar ile dolu olan ve bu bağlama kullanıcıya son derece erişilebilir bir platform sunan Google Chrome’da muhtemelen işinize yarayacak Chrome Kısayolları

Chrome Kısayolları
Bu haber 16 Şubat 2016 - 22:32 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.


Chrome Kısayolları ile ilgili yazımıza başlamandan önce, her ne kadar bilgisayarınızın RAM’ini bir güzel yese de Google Chrome, şu an en fazla kullanılan web tarayıcısı durumunda. Chrome’un bu konuda zirvede olması, Google’ı da her geçen gün tarayıcısının sunduğu hizmette yenilikler yapmaya itiyor.

 

Chrome Kısayolları

Çoğunuz zaten Chrome’da bulunan belli başlı kısayolları bilirsiniz. Biz de bu haberimizde bu kısayollara 3 yenisini daha ekleyelim dedik. Mutlaka birisi işinize yarayacaktır.

Çoklu Sekmeyi Seçerek Yeni Pencerede Açma

 Çoklu Sekmeyi Seçerek Yeni Pencerede Açma Normalde Google Chrome’da bir sekmeye basılı tutup sağa/sola ya da yukarı/aşağı çektiğinizde, sekme yeni bir Chrome penceresinde açılmakta. Fakat yeni pencerede birden fazla sekmeyi bir arada kullanmak istiyorsanız Control (Ctrl) tuşuna basılı tutup istediğiniz sekmeleri seçtikten sonra sekmeleri toplu şekilde yeni sekmeye geçirebilmektesiniz. Özellikle bir sınava çalışırken çok fazla sekme ile upraşıyorsanız birkaç sekmeyi ”sonra göz atarım” mantığı ile bu şekilde yeni pencereye geçirebilirsiniz.

 

Çoklu Yer İşareti Ekleme

 Çoklu Yer İşareti Ekleme Muhtemelen çoğunuz Ctrl+D tuş kombinasyonunun bulunduğunuz sekmeyi yer işaretlerine eklediğini biliyorsunuzdur. Çoklu olarak, yani açık olan bütün sekmeleri tek seferde yer işaretlerine eklemek için tek yapmanız gereken, Ctrl+D kombinasyonuna birde Shift’i eklemek (Ctrl+Shift+D). Bu sayede o sırada açık olan bütün sekmeler yer işaretlerine eklenecektir. Yine internet üzerinden araştırma yapan kişilerin oldukça işine yarayan bir kısayol olabilir.

Tarama Verilerini Temizleme Ekranına Hızlı Ulaşım

 Tarama Verilerini Temizleme Ekranına Hızlı Ulaşım Tarama verilerinizi yani arama geçmişinizi temizlemek için erişmeniz gereken bilgi kutucuğuna en hızlı şekilde ulaşmanın yolu Ctrl+Shift+Delete kombinasyonu. Yani bunu da internet üzerinden ”araştırma” yaparken kullanabilirsiniz herhalde. Neyse.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER