SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Brave Browser Kullanıcılarına Oturduğu Yerden Para Kazandıracak!

Mozilla’nın kurucusu ve JavaScript programlama dilinin yaratıcısı olan Brendan Eich, kullanıcılar dahil birçok kişiye para kazandıracak bir tarayıcı geliştirme peşinde.

Brave Browser Kullanıcılarına Oturduğu Yerden Para Kazandıracak!
Bu haber 31 Ocak 2016 - 23:44 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.


Büyük bir çoğunluğumuz Chrome, Firefox ya da Opera gibi tarayıcılara artık alışmış durumdayız. Brave Browser henüz çıkmadı ama farklı bir tarayıcıya karşı sempati duymak bundan sonra çok zor olur, ki Microsoft’un tarayıcısı Edge’in bile halini zaten biliyorsunuz. (kullanım oranı gün geçtikçe düşüyor, haberi olmayanlar şuradan bakabilirler) Bu saatten sonra farklı bir tarayıcıyı kullanmamız için gerçekten de ‘farklı’ bir şeyler olması gerekiyor. Mozilla’nın CEO’su Brendan Eich, galiba bu farklılığı sağlayacak bir tarayıcıyı bu yıl sonuna doğru kullanıma açacak.

Brave Browser, sitelerdeki tüm reklamları engelleyerek kendi reklamlarını koyacak ve elde edilen tüm gelir bir havuzun içerisinde toplanacak. Toplanan gelir daha sonra KULLANICI, Brave ve reklam tedarikçisi arasında bölüştürülecek.

Kullanıcılar dışında kalan platformların gelirleri neden paylaşacağına dair bir fikir yürütebiliriz. Sonuçta bir tanesi tarayıcıyı oluşturan şirket, diğerleri de reklamı yayımlayan kurum. Fakat kullanıcıların para kazanması için sadece bu tarayıcı üzerinden sörf yapmaları yeterli olacak mı, ilerleyen zamanlarda ‘şunu şunu yaparsanız para kazanacaksınız’ gibi şartlar önümüze koyulacak mı, bununla ilgili bir bilgimiz yok. Yoksa durduk yerde kim kime para vermiş, haksız mıyım? Ama kesin olan şu ki her ne olursa olsun Brave Browser’ı kullanan kişiler, elde edilen gelirlerden pay alacak.

Sistem kulağa hoş geliyor, bu yılın sonundan itibaren de kullanmaya başlayacağız. Bakalım karşımıza nasıl bir tarayıcı çıkacak.

AA


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER