SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Bitcoin’den sonra Bitcoin Cash geldi

Bitcoin sonrası Bitcoin Cash ilk işlem gününde ortalığın tozunu attırdı. Bitcoin’in ikiye bölünmesi ile ortaya çıkan Bitcoin cash, rakiplerini hızla geçerek kripto para birimi tarihine adeta adını altın harflerle yazdırdı!

Bitcoin’den sonra Bitcoin Cash geldi
Bu haber 04 Ağustos 2017 - 6:32 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

Bitcoin beklendiği üzere 1 Ağustos‘ta resmi olarak ikiye bölündü. Yeni dijital para için Bitcoin Cash adı verilmişti. Yeni birim ilk işlem gününde dengeleri alt üst etti.

Bitcoin Cash ilk işlem gününde zirvede!

Yaşanılan bölünme sonucu Bitcoin ve Bitcoin Cash olarak hizmete devam eden yetkililer, Bitcoin Cash ile ciddi bir yükseliş elde ettiler.

Kripto para birimi tarihine damgasını vuran Bitcoin Cash, 219 dolardan işleme geçti. CoinMarketCap üzerinden güncel verilere baktığımızda ise Bitcoin 2723 dolar üzerinden işlem görürken, Bitcoin Cash ise 423 dolardan işlem gördüğüne şahit olmaktayız.

 

Son zamanlara damgasını vuran Bitcoin, konuşulmaya devam ediyor. İlk gününden birçok kripto para birimini geride bırakan Bitcoin Cash dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi unvanına ilk işlem gününde sahip olmuş oldu.

Yapılan bu bölünmenin nedeni açıklayacak olursak, SegWit2‘ye geçmek istemeyen bir grup madencinin kapasitenin 2MB yerine 8MB‘ye çıkartılması için böyle bölünmeye gidiliği şirket yetkileri tarafından yapılan resmi açıklamayla belirtildi.

Bitcoin Cash(BCC) Nedir?

Bitcoin Cash, artık şişkinlikten durma noktasına gelen klasik Bitcoin’e alternatif olarak gelen para birimi. Normal Bitcoin gibi çalışmasına rağmen çok daha hızlı ve ucuz bir para birimi olması beklenen Bitcoin Cash hakkında bildiğimiz şeyler şu anda böyle.

Eski Bitcoin’le Yeni Bitcoin’in Fiyat Durumu

Klasik Bitcoin para birimi, bölünmenin yaşanmasının ardından %6’lık bir düşüş elde ederek 2.710 dolar(9600 TL) fiyatlarına düştü. Asıl merak edilen yeni para birimi Bitcoin Cash’e baktığımızda ise henüz yeni olmasına rağmen çok hızlı bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Kısa süre içerisinde %44’lük gelir elde eden Bitcoin Cash, şu anda 423 dolar(1500 TL) civarında bulunuyor. Çok kısa süre içerisinde yüksek paralar kazandıran Bitcoin Cash’in piyasada tutunup tutunamayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

İkiye Bölünen Bitcoin’in Piyasa Değerinde Dalgalanmalar Var

Segwit2x adı verilen yeni teknoloji sayesinde 1 Megabayt olan blok boyutu 2 Megabayt’a çıkacak ve sistemler çok fazla rahatlayacak. Tüm Bitcoin sahipleri ellerindeki Bitcoin’i dijital cüzdanlarına aktardıklarında, tüm para birimi Bitcoin Cash ile değişecek ve yola bu şekilde devam edilecek. Bitcoin’lerini kağıt cüzdanlarda saklayanlar için ise bir kayıp yaşanmayacak ve normal piyasa değerinden devam edecekler. Yine de bu olayın ardından piyasaya değerleri birbirine girmiş durumda.

 

Kaynak: Webtekno-Shifdelete

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER