SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Beats Artık Apple’ ın

Beats Artık Apple’ ın
Bu haber 29 Mayıs 2014 - 16:40 'de eklendi ve 812 kez görüntülendi.Bir süredir dolaşan spekülasyonlardan ve tanıtım videolarından sonra Apple sonunda Beats‘ i satın aldığını resmi olarak duyurdu. Anlaşmanın 3 milyar dolara mal olduğu açıklandı.

Anlaşma Beats Music adlı müzik akış uygulaması ve müzik donanım ve yazılımları üreten Beats Electronics‘ in kapsıyor. Toplam tutarın 2,6 milyar doları peşin 400 milyon doları ise zamanla ödenecek. Anlaşma kapsamında Beats eş-kurucularından Jimmy Iovine ve Dr. Dre Apple bünyesinde çalışmaya başlayacak. Ancak Beats çalışmalarını Apple‘ dan bağımsız olarak devam ettirecek.

apple-beats

 

Apple CEO’ su Tim Cook yaptığı açıklamada “Müzik hepimizin hayatının önemli bir parçası ve kalplerimizde özel bir yeri var. İşte bu yüzden müziğe yatırım yapmayı sürdürüyoruz ve bu olağanüstü takımları bir araya getiriyoruz, böylece dünyanın en yenilikçi müzik ürün ve hizmetlerini yaratmaya devam edebileceğiz.”

Beats, Apple tarafından yapılan en büyük yatırımlardan birisi olarak öne çıkıyor. Her ne kadar Iovine  Beats‘ in Apple’ a ait olduğuna her zaman inandığını açıklasa da açıkçası bu onun hayal gücünden ibaret diyebiliriz çünkü Beats’ in bu kadar büyük bir meblağı karşılayabileceği tartışma konusu. Zira Beats ürünleri kısıtlı bölgelerde satılabiliyor. Apple ile yapılan anlaşma sayesinde Beats ürünleri Apple Store, perakende satıcılar ve Apple bayileri ile daha geniş kitlelere satılabilecek.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER