SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Apple Locationary’ i Satın Aldı

Apple Locationary’ i Satın Aldı
Bu haber 19 Temmuz 2013 - 15:58 'de eklendi ve 481 kez görüntülendi.

Apple işletmelerin güncel bilgilerini barındıran ve yer bilgilerini içeren bir firma olan Locationary‘ yi satın aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada “firmamız zaman zaman benzer küçük firma edinimleri gerçekleştirir, ancak genellikle plan ve amacını tartışmaya açmaz” denildi.

Anlaşmanın Locationary‘ nin teknolojisini ve tüm çalışanlarını içerdiği söylenirken, anlaşmanın detayları ve fiyat konusunda hiç bir açıklama yapılmadı. Apple açıklarla dolu ve eksik yapısı nedeni ile iOS 6′ da yer alan harita uygulaması konusunda kullanıcıları tarafından eleştirilmişti. Apple CEO’ su Tim Cook’ da bir açıklama yaparak uygulamanın eksik kaldığını ve firmanın standartlarına yetişmediğini ancak bunu düzeltmek için ellerinden geleni yapacaklarını söylemişti.

Locationary dünya etrafında yer alan işletmeler hakkındaki bilgileri toparlanmış, doğrulanmış ve güncel bir şekilde barındıran bir teknolojiye sahip. Apple’ ın edinimi hangi amaçla yaptığı açıklanmadı, biz harita uygulamasına güncel bir liste yardımı olması ama diğer iOS ve OS X uygulamalarını da düşünmüş olabilir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER