Anasayfa / Mobil Teknolojiler / Apple iPhone 7S hangi özelliklerle gelecek

Apple iPhone 7S hangi özelliklerle gelecek

Apple’ın önümüzdeki Eylül ayında tanıtımını yapması beklenen ve farklı özelliklerle gelmesi düşünülen iPhone 7S’in tasarımsal farkılılıkları ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Artık herkesin bildiği üzere Apple, Eylül ayı içerisinde üç yeni akıllı telefon modelini tüketicilerle tanıştıracak. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone 7Smodellerinin tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 7S’te kablosuz şarj dönemi!

Bugün gelen haberler ise iPhone 7S modeli ile ilgili. Görünüşe göre cihazın arka yüzünün cam olması nedeniyle, iPhone 7’den daha kalın bir akıllı telefon ile karşı karşıya olacağız.

Hatta aşağıdaki görsele göz atarsanız, iPhone 7S’in iPhone 7’ye oranla her açıdan daha büyük bir akıllı telefon olduğunu da rahatlıkla görebilirsiniz. Cihazın camla kaplanmış olması bu boyut farkının altında yatan temel sebep olarak gösterilebilir.

17-08/16/iphone-7s-apple-sdn-shiftdelete.jpg

Bunların dışında iPhone 7S’te iPhone 7’de bulunan anten çizgilerinin de yer almayacağını söylememiz mümkün. Bu sayede benzer bir şekilde üretilecek olan iPhone 8 ile birlikte kablosuz şarj özelliğinden faydalanabilecek.

Yani iPhone 7S, iPhone 8 ailesi ile birlikte kablosuz şarj özelliğinden direkt olarak faydalanabilen ilk iPhone modeli olarak tarihe geçeceğini söylemek yanlış olmaz.

Kablosuz şarj özelliği!

Uzun süredir konuşulan kablosuz şarj özelliği de Reddit’te paylaşılan kodlarla birlikte ortaya çıkmış oldu. Tabiki bu özellik geleneksel kablosuz şarj, yani endüktif şarj sistemi. Bu sistemle birlikte doğal olarak iPhone 8’de hızlı şarj özelliği de olacak.

iPhone 7s serisinin de bu özelliği destekleyip desteklemediği henüz netlik kazanmadı. Birçok rapor sadece iPhone 8’e özel olacağını söylese de Ming-Chi Kuo ısrarla üç model de bu özellik ile gelecek diyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan iPhone 7s Plus maketinin arkasının tamamen cam olması kablosuz şarjı destekleyebileceğini gösteriyor.

 

Kaynak:Shiftdelete

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

İşte Beklenen iPhone 8 ve Galaxy S8 değerlendirmesi

Apple’ın düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni amiral akıllı telefonu iPhone 8 ile birçok farklı yeniliğe imza attı. İşte iPhone 8 ile Samsung’un sınırları zorlayan telefonu Galaxy S8 tarafsız karşılaştırması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir