Anasayfa / Mobil Teknolojiler / Apple ios işletim sistemli tüm cihazlar için güncelleme yayınladı
apple-dan-tum-isletim-sistemlerine-guncelleme
https://www.teknointernet.com

Apple ios işletim sistemli tüm cihazlar için güncelleme yayınladı

Apple, yaklaşık bir buçuk ay kadar önce başlattığı beta sürecinin ardından tüm işletim sistemleri için pek çok yazılımsal iyileştirmenin barındığı yeni sistem güncellemelerini sonunda paylaştı.

Hatırlayacağınız üzere ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen siber saldırının ardından teknoloji sektöründe cihaz üreten firmaların gündemine “güvenlik” konusu tekrardan gelmişti. Bu bağlamda da Apple, yeni yayınladığı güncellemeler ile kullanıcılara iyileştirilmiş güvenlik sistemi sunacak. Güncellemelerin bir diğer önemli özelliği ise Apple’ın her sene gerçekleştirdiği WWDC etkinliği öncesinde paylaşılan son güncelemeler oluşları.

iOS 10.3.2, macOS 10.12.5, watchOS 3.2.2 ve tvOS 10.2.1 tüm kullanıcıların indirilmesine sunulmuş durumda.

Geçtiğimiz ay yayınlanan 10.3 sürümü ile bazı hatalar ortaya çıkmış ardından 10.3.1 sürümünü yayınlamış ve beklenen 10.3.2 sürümünü ise bugün yayınlamıştır. Apple yayınladığı bu yeni sürüm ile CarPlay için Sirikit komutlarında ortaya çıkan hataların bertaraf olmasını ve üçüncü parti VPN uygulamalarındaki uyumluluğu sağlayabilmek için bir hata düzeltme niteliği taşımaktadır.

iOS 10.3.2 sürümünde 32 bit işlemcili cihazlara da desteğin devam ettiği görülmektedir. Bundan önceki Beta sürümde  32 bit işlemcili iOS cihazlar için indirme linklerinin görülmemesi ile Apple bu cihazlar için yeni güncelleme desteğini kesti mi sorusu akıllara gelmişti.

Apple İOS 10.3.2 sürümü telefonunuza indirmek için yapmanız gereken Ayarlar bölümüne girerek oradan Genel/Yazılım Günceleme yapmanız gerekmektedir. Bu güncelleme için telefon bataryasının yüzdesi en az 50 oranında olmalı ve sarj kablosuna bağlı olması gerekmektedir.

iOS 11’in, 5-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Apple, böylece yaklaşan WWDC öncesi tüm işletim sistemlerine yeni güncellemelerini sunmuş oldu. Bu güncelleme muhtemelen WWDC etkinliği öncesinde yapılan son güncelleme olacaktır.

AA

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

İşte Beklenen iPhone 8 ve Galaxy S8 değerlendirmesi

Apple’ın düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni amiral akıllı telefonu iPhone 8 ile birçok farklı yeniliğe imza attı. İşte iPhone 8 ile Samsung’un sınırları zorlayan telefonu Galaxy S8 tarafsız karşılaştırması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir