SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Apple’ dan Samsung’ a Yeni Suçlama

Apple’ dan Samsung’ a Yeni Suçlama
Bu haber 24 Mayıs 2013 - 6:19 'de eklendi ve 623 kez görüntülendi.

Apple patent ihlali içeren yeni bir dosya ile yine mahkeme yollarında. Apple’ ın bu seferki hedefinde ise Samsung Galaxy S4 var. Samsung Galaxy S4′ ün kullandığı Google Now uygulamasının Apple tarafından hazırlanan Siri’ ye ait bazı patentlerin hakkını ihlal ettiği iddia ediliyor.

Siri uygulaması ses komutları ile kullanıcıya kolaylıklar sağlayan faydalı bir Apple ürünü. Google Now‘ da benzer özelliklere sahip bir sesli yönetim aracı olarak Galaxy S4’ te yerini almıştı. Patent ihlalleri konusunda sürekli açık arayan Amerikalı Apple firması da bu benzerliğe dikkat çekerek Samsung’ un patent ihlali yaptığı sonucunu çıkarmış.  Apple’ ın bu konuda Google’ ı direk hedef almadığı dikkat çekerken Samsung’ un cihazıyla ilgili daha önce de açılmış davalar destekleyici olarak mahkemeye sunuldu.

google-now-galaxy-s4

Patent davası iddiası şu şekilde : “Apple, Galaxy S4 ürününün Apple tarafından daha önce itham edilen benzer ihlallerin bir çoğunu uygulamaya devam ettirdiğini ve Galaxy S4 ürününün daha önce suçlanan Samsung cihazlarında olduğu gibi bu ihlalleri sürdürdüğünü tespit etmiştir.”

Benzer suçlamalar daha önce Apple tarafından 2012 yılında Samsung Galaxy Nexus cihazlarındaki hızlı arama kutusu foknsiyonu için de iddia edilmiş ancak hakim firmayı dinlemeyi reddetmişti. Benzer geçmiş davalar Samsung açısından rahatlatıcı olabilir ancak Apple avukatlarının ne kadar ısrarcı olduğunun da farkındalar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER