SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Apple, beddit ile uyku durumunuzu takip edecek

Apple tarafından satın alınan Beddit, 150 dolar fiyatla satışa sunduğu Beddit adlı cihaz, yatak ile yatak örtüsü arasına yerleştirilerek uyku durumunu takip ediyor

Apple, beddit ile uyku durumunuzu takip edecek
Bu haber 11 Mayıs 2017 - 7:51 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

Finlandiya merkezli sağlık teknolojisi şirketi Beddit, Apple tarafından satın alındı. Şirketin 150 dolar fiyatla satışa sunduğu Beddit adlı cihaz, yatak ile yatak örtüsü arasına yerleştirilerek uyku durumunu takip ediyor.

HORLAYANI TESPİT EDİYOR

Uyku kalitesi, nabız, nefes alma durumu, uyku esnasındaki hareketlilik, oda ısısı, oda nemi ve hatta horlamayı dahi tespit eden Beddit 3 Sleep Monitor, elde ettiği bilgileri iPhone ya da iPad’deki uygulamasına göndererek detaylı istatistikler sunuyor. Ürün, bu verilere dayalı olarak kişiye uyku koçluğu da yapabiliyor.

Balistokardiyografi (BCG) yöntemiyle kalbin, akciğerlerin ve diğer vücut fonksiyonlarının mekanik aktivitesini ölçen cihazın, artık Apple’ın hâlihazırda kullanılan Sağlık yazılımı ile daha iyi entegre olması bekleniyor.

2007’de Finlandiya’da kurulan girişim, bugüne dek 3.5 milyon dolar yatırım almıştı. Beddit’in son ürünü Beddit 3’ü, bugün hala 150 dolarlık fiyat etiketiyle Apple satış noktalarında raflarda görmek mümkün. Beddit, uyuduğunuz saati, kalp atış hızınızı, vücut sıcaklığını, hareketlerinizi, horlamanızı, oda sıcaklığını ve odadaki nem oranını da ölçümlüyor.

Satın almadan sonra Beddit’in operasyonlarına aynen davem etmesi, Apple’ın Beddit ismine müdahale etmemesi bekleniyor. Kısacası Apple karşımıza uyku takip eden bir cihaz, muhtemelen, çıkartmayacak ancak Beddit, Apple ekosisteminin bir parçası ve IoT ürünü olarak hayatına devam edecek gibi gözüküyor.

Her şey olduğu gibi kalacak

Beddit’in sitesinden, hizmetlerinin olduğu gibi kalacağı anlaşıldığı için bu, şu anki müşterilerin yakın gelecekte ürünlerine ve hizmetlerine erişebilecekleri anlamına geliyor. Apple tarafında ise böyle bağımsız bir markanın alınmasının nasıl sonuçlanacağı belli değil, yalnız yakın zamanda Apple markalı şilte görmeyi beklememeli.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER