SON DAKİKA

Teknoloji ve İnternet

Android Ön Bellek Temizleme Programları

Android Ön Bellek Temizleme Programları
Bu haber 13 Ağustos 2013 - 12:05 'de eklendi ve 2.178 kez görüntülendi.


Android telefonlar pek çok uygulamaya sahip. Ancak bu uygulamalar zamanla önbellekte fazla bir yer kaplamaya başlar. Bu durum Android cihazınızda yavaşlama, performans düşüklüğü gibi sıkıntılara yol açar. Uygulamaların daha hızlı çalışması için tasarlanan ön bellek verileri ilerleyen süreçte işlemi tersine döndürerek, cihazınızın yavaşlamasına sebep olur. Bu durumun önüne geçebilmek için belirli aralıklarla ön bellek temizlemesi yapmak faydalı olacaktır. İşte size en iyi Android ön belek temizleme uygulamaları:

 

 

clean-master

Clean Master Uygulaması, ön bellek temizleme uygulamaları içinde kullanımı kolay arayüzü ile farklı bir yere sahip. Bu uygulama ile geçmişi olan uygulamaların geçmiş bilgilerini silebileceğiniz gibi, uygulamaları durdurabilir ve dosyalarınızda temizlik yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

1Tap-Cleaner

1Tap Cleaner Uygulaması Android cihazınızın arama kayıtları, SMS bilgileri tarayıcı geçmişinin silinmesi gibi işlemleri kolaylıkla yapabileceğiniz bir ön bellek temizleme aracı. Uygulamaları tek ya da topluca silebiliyorsunuz. Ancak uygulamanın en büyük eksikliği, sadece birkaç uygulamayı silme imkânınızın olmaması.

 

 

 

 

avg-memory-cache-cleaner

AVG Memory Cache Cleaner Uygulaması, diğer uygulamaların aksine, mümkün olduğunca az tıklama ile temizleme işlemini yapıyor. Böylece daha hızlı olmanızı sağlıyor.

Mesaj tarihçesini, Web geçmişini ve ön belleği temizleyen uygulamanın, haftalık otomatik temizleme seçeneği mevcut.

 

 

 

 

 

Android Cleaner Uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en büyük özellik, uygulamaların ne kadar RAM tükettiğini gösterebilmesi. Bu şekilde önlem almanız mümkün. Ayrıca uygulama tek, grup ve topluca silme işlemine olanak veriyor. Uygulamanın diğer bir artısı, donanım ve işletim sistemine ait anlık verileri size iletebilmesi.

Temizlenmeyen ön belleğin telefonu yavaşlattığı gibi çok sık önbellek temizlenmesinin de telefonda ki uygulamaların açılma hızlarını düşüreceğini unutmayın. Bunun için temizleme işlemini, haftada bir kereden fazla yapmayın.


Etiketler :

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER