Anasayfa / Mobil Teknolojiler / Android O Final Sürümü Geliştiricilere Sunuldu

Android O Final Sürümü Geliştiricilere Sunuldu

Andorid 8 yani ‘O’nun artık bizlere sunulmasına epey az kaldığını görebiliyoruz. Google, artık bir nevi yeni özellikler eklemekten ziyade, sistem üzerindeki hataları düzeltiyor. Hatta bu yönde de geliştiricilere, Android O’nun final güncellemesini yayınladı. Bundan bir sonraki adım ise elbette kullanıcılara gelecek güncelleme olacak.

Geliştiricilere gelen final güncellemesi, çok fazla yeni özellikler vaat etmiyor. Bunun yerine daha stabil bir Android O’yu görüyoruz. Ancak önceki sürümlere nazaran yeni özelliklerin olmadığını da söyleyemeyiz. Google daha çok stabilizasyon üzerine çalışsa da, özellikleri ihmal etmemiş.

 

Artık neredeyse son halini bulan ve kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan Android O’nun nihai sürümünü bu yazın sonlarına doğru test etme şansımız olacak. Ayrıca Samsung Galaxy Note 8 ve LG V30 yakın zamanda satışa sunulacak. Bu konuda da iki cihazın da Android 8 ile gelebileceği yönünde söylentiler devam ediyor.

Android O hakkında neredeyse son halini aldı diyebiliyoruz ancak hala ‘ismi’ hakkında bilgi sahibi değiliz. Ne dersiniz, birçok insanın beklediği gibi Android Oreo mu olacak?

Android O

Artık son rötuşların yapıldığı Android 8’le bir önceki işletim sistemi olan Android Nougat’ı kıyaslayan PhoneArena, yeni işletim sistemini merak eden kullanıcıların, Android O’yu eski işletim sistemi ile kıyaslayabilmesine olanak tanıyor.

Görsellere bakarak Google’ın tasarım açısından Android Nougat’a sadık kaldığını, özellikle arayüz ekranında birkaç ufak özellik ve ikonlar dışında bir farklılığının olmadığını söyleyebiliriz.

İşletim sistemlerini karşılaştırmalı olarak gördüğümüzde, Android O’nun ayarlar sekmesinin daha detaylı olduğunu fark edeceksiniz.(Android O solda, Android N sağda yer alıyor) Örneğin, batarya kısmında kullanıcıya yapabileceği daha fazla etkileşim veren Android O, batarya kullanımı düşürmek gibi önemli özellikleri bu ekranda tutuyor.

Kaynak : Webtekno

Hakkımızda TeknoYazar

İlginizi Çekebilir

İşte Beklenen iPhone 8 ve Galaxy S8 değerlendirmesi

Apple’ın düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni amiral akıllı telefonu iPhone 8 ile birçok farklı yeniliğe imza attı. İşte iPhone 8 ile Samsung’un sınırları zorlayan telefonu Galaxy S8 tarafsız karşılaştırması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir